Kluby radnych zjednoczone dla dobra Marek.

Radek Dec

 1 kwietnia 2015    14:16

W dniu dzisiejszym doszło do bezprecedensowego wydarzenia w skali nie tylko gminy, powiatu, ale również Polski, żeby nie powiedzieć świata. Radni wszystkich frakcji postanowili zakończyć kłótnie i jałowe spory dla dobra naszej wspólnej małej  ojczyzny. Dlatego w dniu dzisiejszym, tj. 01.04.2015 r. doszło do samorozwiązania wszystkich klubów radnych i powołania jednego wspólnego, składającego się z 21 radnych. Klub nosi nazwę: AprilisPrima2015. Jeszcze nie wiadomo kto zostanie przewodniczącym klubu radnych. Żaden radny nie czuje się godzien objęcia tej funkcji. Niestety daleko idąca skromność włodarzy naszego miasta, stanowi w tej kwestii poważny problem. Nie wiadomo skąd nazwa samego klubu, ale podobno była wynikiem kompromisu i osobistych upodobań radnych. Ta wspaniała idea praworządności i samorządności znalazła również swoje odzwierciedlenia we wspólnym wyborze przewodniczącego Rady Miasta Marki, która to funkcja od dnia dzisiejszego będzie miała charakter kolegialny, tj. w jej skład będzie wchodziło dwóch równorzędnych, a jednocześnie najmniej kontrowersyjnych radnych, a mianowicie radny Paweł Adamczyk oraz radny Dariusz Pietrucha. Jesteśmy pewni, że będziemy świadkami bezprecedensowej współpracy w ramach tego kolegialnego ciała. Pozostali radni, idąc na fali zrozumienia i wzajemnej uprzejmości, postanowili, że pozostałe funkcje w radzie miasta zostaną przydzielone na dwa sposoby. Panowie radni wezmą udział w zawodach legwrestlingu (przepychanie nogami), a Panie radne w zawodach ,,kamień, papier, nożyce". Pan burmistrz, nie kryjąc łez wzruszenia z decyzji rajców, wyraził zadowolenie, że doczekał się rady, o jakiej marzył.

Z poważaniem

Tubus Markus Aprilus

Galeria

zdjecie: 74887

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry