Marecki ratusz jeszcze bliżej mieszkańców

Paweł Pniewski UMMarki

 10 kwietnia 2015    00:19

W kwietniowe weekendy, w centrum handlowym M1, funkcjonować będzie punkt informacyjny Urzędu Miasta Marki. Miejscy urzędnicy dostępni będą dla mieszkańców przez 7 dni w tygodniu.

Dzięki współpracy z dyrekcją centrum handlowego M1 miasto Marki uruchamia punkt informacyjny, z którego mieszkańcy korzystać będą w weekendy do końca kwietnia. W punkcie dyżury pełnić będą urzędnicy mareckiego ratusza, którzy poinformują o planowanych inwestycjach na 2015 rok, wysokości wpływów i wydatków do budżetu oraz ważnym udziale podatku każdego Mieszkańca Marek w budżecie gminy. Jest to element kampanii informacyjnej urzędu miasta Marki prowadzonej pod hasłem "Marki - tu mieszkam, tu płacę podatki, tu zyskam nowe inwestycje" - wyjaśnia Jacek Orych, burmistrz Marek.

Przychodząc do punktu informacyjnego mieszkańcy Marek będą mogli rozliczyć swój PIT przez Internet do Urzędu Skarbowego w Wołominie, korzystając z porad eksperta, który udzieli szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za ubiegły rok oraz wyjaśni wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli rozliczyć się z fiskusem muszą zabrać ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 r. oraz kwotę przychodu uzyskanego za 2014 rok (wszystkie PIT-y). Informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie informatycznym. Doradca będzie pełnił dyżur w sobotę i niedzielę od 12.00 do 16.00.

W punkcie informacyjnym mieszkaniec otrzyma także listę mareckich podmiotów ubiegających się o odpis 1% podatku, jak również będzie mógł wypełnić i złożyć formularz ZAP-3 aktualizując swoje miejsce zamieszkania w urzędzie skarbowym. Odwiedzając punkt informacyjny mareckiego ratusza będzie można również pobrać formularze do załatwienia spraw urzędowych.

Stanowisko Urzędu Miasta Marki czynne będzie przez 3 weekendy (10-12 kwietnia, 17-19 kwietnia, 24-26 kwietnia) w godzinach: piątek 16:00-20:00, sobota 9:00-20:00, niedziela 9:00-18:00.

Więcej na www.marki.pl/tumieszkam/

 

Galeria

zdjecie: 75266
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry