Wideorelacja z MOK oraz "Pierwsza Marecka Noc Muzeów".

START:    16 maja 2015

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 26 kwietnia 2015    11:57

Szanowni Państwo jeśli znajdziecie Państwo choć dwadzieścia minut w ten niedzielny, lekko święcony deszczykiem dzień, to zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z inscenizacji jaka odbyła się w dniu 17.04. br. o godz. 18.00 w gościnnym Mareckim Ośrodku Kultury. Był to swego rodzaju hołd złożony rodzinie Briggsów za wkład jaki wnieśli w misję rozwoju cywilizacyjnego i kulturowego naszego miasta -Marek. W rolę Flory Briggsowej wcieliła się Bogusława Sieroszewska, a Jej męża Johna zagrał Zbigniew Paciorek. Rolę pokojówki Jadzi odegrała Agnieszka Szafrańska.

Zapis wideo udostępnił Marecki Ośrodek Kultury. Aby obejrzeć film kliknij TUTAJ

Szanowni Państwo jednocześnie informujemy, że już wkrótce, bo 16 maja br. będzie można ponownie spotkać się z Florą i Johnem Briggs, pokojówką Jadzią na kolejnej imprezie dla mieszkańców, organizowanej przez Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Będzie to "Pierwsza Marecka Noc Muzeów." Specjalnie dla Państwa z Anglii przyjedzie do Pałacyku Briggsów również brat  Johna Briggsa -Alfred wraz z żoną Augustą. Dodatkowo będzie można zobaczyć ogrodnika Dariusza -dbającego o przyległe do pałacyku ogrody i park oraz księdza Jakuba Dąbrowskiego -budowniczego kościoła parafii św. Izydora w Markach. Najprawdopodobniej pojawi się również Pan Maksymilian Małachowski -ofiarodawca materiałów budowlanych pod budowę pierwszej mareckiej świątyni oraz prezes samej budowy. Dodatkowo w jednej z sal pałacyku zaprezentowane zostaną eksponaty związane z historią naszego miasta, które znajdą się w przyszłości w Muzeum Marek.

Prosimy o zarezerwowanie sobie wieczoru w dniu 16 maja br. O kolejnych szczegółach tej imprezy zostaniecie Państwo już wkrótce poinformowani.

Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 75482
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry