Judocy z UKS JOKER najlepsi...

Janusz Aftyka UKSJoker

 7 maja 2009    19:00

29 marca 2009 r. pod patronatem Burmistrza Miasta Marki odbył się I Ogólnopolski Turniej Dzieci Judo w Markach. Organizatorem zawodów był klub Sportowy JOKER, który szkoli judoków w powiecie wołomińskim (Marki, Wołomin, Zagościniec, Ossów).

Zawody odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 przy ul. Wczasowej 5 w Strudze. Organizatorzy turnieju spisali się na medal. Mówiono w ?kuluarach?, że to mały puchar świata. W pełni profesjonalne zawody dla dzieci rozgrywane były na trzech matach, na której zmagało się blisko 200 zawodników z 12 klubów, z całej Polski.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wielokrotny mistrz Europy i Świata w Judo-Adam Adamczyk, który wcześniej przeprowadził rozgrzewkę z maluchami.

W imieniu Burmistrza Miasta Marki wszystkich obecnych powitała Radna Miasta Marki-p. Izabela Brzezińska, a w imieniu rodziców i Rady Sportu przy UKS JOKER
p. Marta Idźkowska. Nie zabrakło ciepłych słów również od założyciela, a obecnie Prezesa i Trenera Judo Uczniowskiego Klubu Sportowego p. Janusza Aftyki.

Dla rozluźnienia, czasem napiętej, atmosfery wśród maluchów, do walki zagrzewała ich maskotka turnieju, ŁOŚ, a także otuchy dodawała Pszczółka Maja. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wydarzenie te obejrzało mnóstwo widzów zgromadzonych w hali sportowej, a także przybyło wielu zaproszonych gości, m.in. Radni Miasta Marki, p. Cezary Smarzewski-koordynator sportu przy UM Marki, przedstawiciele firm sponsorskich, Dyrektorzy placówek oświatowych i inni.
Podczas zawodów zagościła również telewizja, by uwiecznić zmagania młodych judoków.

Zawodnicy walczyli o najwyższe trofea (medale, dyplomy, niespodzianki) podzieleni na kategorie wiekowe, w 30 kategoriach wagowych.

12 złotych medali, 15 srebrnych, 15 brązowych, liczne miejsca 5 i 7 - co daje w klasyfikacji klubowej - zaszczytne pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Poziom turnieju zarówno organizacyjnie, sędziowsko jak i zawodniczo - bardzo wysoki.

Turniej ten jest zapoczątkowaniem tego pięknego sportu w Markach. Duże ukłony i podziękowania dla wszystkich firm i ludzi dobrej woli, którzy wspomogli przy organizacji tak wielkiej imprezy.

Podziękowania należy skierować do Uczniowskiego Klubu Sportowego ?SANCHIN?, który otworzył turniej pokazem karate.

Szczególne podziękowania dla Burmistrza Miasta Marki, a także dla Pani Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, dzięki której gościnnie turniej ten mógł się odbyć.

Jednak największe podziękowania dla wszystkich rodziców za wkład i zaangażowanie w całą organizację. Bez pomocy tych wyjątkowych ludzi turniej ten miałby znacznie skromniejszą oprawę.

Na przełomie października festyn rodzinny wraz z treningiem judo dla najmłodszych prowadzonym przez Mistrza Olimpijskiego Pawła Nastulę.Judo, to świetny sposób na spędzenie czasu. To sport daleki od agresji, wszelkich używek. Klub Sportowy JOKER zaprasza bardzo serdecznie do udziału w treningach judo. Szczegóły www.jokersport.pl


[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry