Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 30 kwietnia 2015    13:38

Wiesław Drabik - autor ponad stu pięćdziesięciu  krótkich, rymowanych bajeczek dla najmłodszych (m.in.  Uśmiechnij się piesku, Awantura na podwórku,  Chore kotki, Bocianek Janek ) był gościem małych czytelników Biblioteki Publicznej  Miasta Marki. Pięknie ilustrowane, króciutkie książeczki, które pisarz przywiózł ze sobą, są pełne humoru.  W serii "Zostań mistrzem" pod postaciami sympatycznych zwierzątek  autor opisuje drogę na podium naszych najbardziej znanych sportowców . Pan  Drabik opowiadał  jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem bajek dla dzieci, zachęcał uczestników spotkania do odgadywania rymów, a aktywne uczestnictwo nagradzał kolorowymi zakładkami i naklejkami. Spotkanie było bardzo ciekawe, a pogodne usposobienie pisarza sprawiło, że Pszczółki, Biedronki  i Smerfy z  Publicznego Przedszkola w Markach "Wesoły Skrzat" oraz Muchomorki z Niepublicznego Przedszkola "Pluszowy Miś" ( w liczbie 73 !) bardzo chętnie i żywiołowo uczestniczyły  we wspólnym rymowaniu. 

Galeria

zdjecie: 75797
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry