III Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach o Puchar Burmistrza Radzymina

4 maja 2015    23:47

W Zespole Szkół w Słupnie już po raz trzeci odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach o Puchar Burmistrza Radzymina.

W drużynach okolicznych szkół nie mogło zabraknąć zawodników UKS STRUGA. Warcabiści mareckiego klubu znaleźli się w reprezentacjach SP5 i SP3 Marki oraz SP1 Słupno, SP Nadma, SP2 Radzymin, Niepubliczna SP38 Warszawa. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie klas I-III i IV-VI.

W młodszej kategorii triumfowali gospodarze - uczniowie SP1 w Słupnie, na drugim miejscu zakończyła rozgrywki drużyna SP5 Marki, trzecie miejsce zajęła SP3 Marki. Indywidualnie mistrzem klas I-III został Łukasz Woźniak przed Bartkiem Mazurowskim (obaj SP 1 Słupno) i Antkiem Piotrowskim (SP 3 Marki) - wszyscy z UKS STRUGA.

W starszej kategorii rozgrywki zakończyły się wielkim sukcesem uczniów SP5 Marki. Drużyna tej szkoły zdobyła I miejsce, a indywidualnie na podium stanęli Jakub Broma, Ludwika Moczulska i Tomek Wojciechowski (SP5 Marki). Drużyna ze Słupna zdobyła II miejsce, a III lokatę wywalczyła SP Nadma.

Zawody w Słupnie to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, zdrowej rywalizacji i wspaniałego treningu. Przyjazna atmosfera, gościnność, a w tym roku wyjątkowo okazałe, wielkie puchary sprawiły, że wszyscy - zarówno nagrodzeni jak i zawodnicy trochę słabsi - byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w tej imprezie.

Organizacja zawodów międzyszkolnych jest także wielką zachętą dla młodych warcabistów, by ćwiczyć i podnosić swe kwalifikacje. O tym, że praca się opłaca niech świadczy czwarte miejsce dla najmłodszej wiekiem drużyny - uczniów I klasy z Niepublicznej SP 38 w Warszawie. Zawodnicy UKS STRUGA Michał i Mateusz Muzaj zmobilizowali kolegów, trochę z nimi popracowali i - na efekty nie trzeba było długo czekać.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej walki, a organizatorom dziękujemy za wspaniały turniej.