"Bajkowy Świat" wita OSP Marki

Ewa Szczurowska

 5 maja 2015    21:08

,,Bajkowy Świat" wita OSP Marki

Dnia 20 kwietnia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 ,,Bajkowy Świat" gościły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Mareccy strażacy pomimo licznych akcji gaśniczych znaleźli czas by przybliżyć przedszkolakom swoją rolę w naszym mieście i nie tylko...

Wizyta nietypowych gości wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z informacjami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa.

Dzieci dowiedziały się  na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną, która nie tylko gasi pożary, ale jest też wzywana do wypadków samochodowych, do skażeń chemicznych, do usuwania gniazd owadów i innych zadań.

Wielką atrakcją dla naszych wychowanków było obejrzenie wozu strażackiego, w którym to oglądały jego wyposażenie oraz lanie wody ,,sikawką strażacką".

Przedszkolacy z ,,Bajkowego Świata" byli zachęcani do wzięcia udziału w akcjach ,,Lato w mieście" i ,,Szkółka Strażacka" (od września 2015) oraz do wizyty w remizie OSP mieszczącej się przy ulicy Dużej.

Po spotkaniu większość chłopców zapowiedziała, że w przyszłości pragnie zostać strażakiem. Czas pokaże czy tak będzie?

Galeria

zdjecie: 76004
fot. 1
fot. 2
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry