Ubiegłoroczne sukcesy z Mistrzostw Polski powtórzone

Michał Suchecki UKSStruga

 10 maja 2015    22:32

W ostatnich tygodniach nasi zawodnicy dbają o to, aby nie brakowało nam okazji do kibicowania. Po Olimpiadzie Sportów Umysłowych, w której wystąpili młodzicy do lat 10 i 13, przyszedł czas na Juniorów.

W dniach 25-29 kwietnia trzech zawodników klubu z grupy wiekowej do lat 16 wzięło udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach 100-polowych, które odbyły się w Szklarskiej Porębie. Udział w zawodach oprócz tytułów Mistrzowskich niesie za sobą również powołania do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy oraz Świata.

Nasi zawodnicy wrócili z Mistrzostw z dwoma medalami zdobytymi w turnieju głównym (90 minut na zawodnika) oraz jednym w grze błyskawicznej (3 minuty plus 2 sekundy za każdy ruch na zawodnika). W turnieju głównym, w kategorii dziewcząt do lat 16, Marta Bańkowska zdobyła złoty medal. W ten sposób Marta obroniła tytuł Mistrzyni Polski do lat 16 zdobyty również w ubiegłym roku. Warto zaznaczyć, że dla Marty były to szóste Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych (w różnych kategoriach wiekowych), w czasie których pięć razy stawała na podium, zdobywając cztery złote oraz jeden srebrny medal. Dodatkowo w tegorocznych Mistrzostwach, Marta zdobyła srebrny medal w grze błyskawicznej.

Srebrny medal w kategorii chłopców do lat 16 zdobył Bogdan Bańkowski, w ten sposób Bogdan obronił tytuł Wicemistrza Polski do lat 16 zdobyty również w ubiegłym roku.

Trzeci z naszych reprezentantów, debiutant w kategorii do lat 16 a zarazem ubiegłoroczny Mistrz Polski w kategorii chłopców do lat 13, Martin Banaszek zajął wysokie szóste miejsce. W wypadku Martina apetyty były większe, ponieważ przez większość turnieju Martin utrzymywał pozycję w ścisłej czołówce, przegrywając jedną, ostatnią partię turnieju.

Dzięki osiągniętym wynikom na Mistrzostwach Bogdan i Marta zapewnili sobie miejsca w Młodzieżowej Kadrze Polski w warcabach 100-polowych i będą reprezentować barwy naszego kraju na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które w sierpniu odbędą się w Tallinie. Przypomnijmy, że oprócz Bogdana i Marty na Mistrzostwa Europy wyjedzie również Ludwika Moczulska, która na początku kwietnia w trakcie Olimpiady Sportów Umysłowych, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 13.

Równolegle z Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych w warcabach 100-polowych. Również w tych rozgrywkach, w kategorii kobiet wystartowała nasza zawodniczka Teresa Jóśk, zajmując piąte miejsce.

Galeria zdjęć Arkadiusza Biadasiewicza:

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2015 roku''.

Galeria

zdjecie: 76135

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry