Markowianie na Uniwersytecie w Oxfordzie? Czemu nie!

Tomasz Paciorek KsiężaMichalici StowarzyszenieMPS

 14 maja 2015    10:21

Dyrektor Katolickiego Gimnazjum w Markach pojechał do Anglii, aby nawiązać kontakty z Uniwersytetem w Oxfordzie. Krzysztof Bar, Prezydent Federacji Stowarzyszeń Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii, zachęcił, aby już w gimnazjum przygotowywać uczniów do studiowania na renomowanych uniwersytetach. To ich mobilizuje do rozwoju nie tylko naukowego, ale także osobowościowego. Dlatego ks. Marcin A. Różański spotkał się ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu w Oxfordzie w celu zapoznania się z praktycznymi procedurami rekrutacji oraz systemem stypendialnym. Miłym zaskoczeniem było stwierdzenie faktu, że proces przyjęcia do mareckiego Katolika jest podobny do oxfordzkiego. Okazało się, że kluczowym elementem rekrutacji są nie tylko dobre wyniki w nauce, ale rozmowa z kandydatami.

Warunkiem dostania się na ten uniwersytet czy też brania udziału w programach międzynarodowych takich jak np. Erasmus potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego. Dlatego w gimnazjum i w tworzącym się liceum Księży Michalitów w Markach kładzie się szczególny nacisk na wysoki poziom nauki tego języka. Ponadto w trosce  o przyszłych licealistów ksiądz dyrektor podczas swej wizyty w dn. 11-14 maja w Oxfordzie nawiązał kontakt ze szkołą językową Oxford Hill English School. W przyszłości uczniowie Katolickiego Liceum będą mieli możliwość  przygotowania się w tej szkole do zdania egzaminu ILETS (International English Language Testing System).

Tak więc powstające Katolickie Liceum ma na celu przygotowanie Markowian do studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie.

Galeria

zdjecie: 76321
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 7
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry