Marcovia raz na wozie, raz pod wozem

Marcin Boczoń Marcovia

15 maja 2015    14:23

Po serii zwycięstw jakie zanotowała w ostatnim czasie Marcovia nadszedł gorszy okres, w którym nasz zespół dwa razy z rzędu musiał zadowolić się zaledwie jednym punktem.

*

25 kwietnia Marcovia rzutem na taśmę wyszarpała remis w meczu z MKS Hutnikiem Warszawa. Wynik 0:2 utrzymywał się aż do 87 minuty. Wtedy właśnie kontaktową bramkę zdobył Dariusz Rosiński. Wyrównanie padło w doliczonym czasie gry po bardzo dobrym uderzeniu Adriana Rowickiego z rzutu wolnego. Po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie i obydwa zespoły podzieliły się punktami.

Skład Marcovii:

Adam Bala (C) - Damian Brzeziński, Radosław Mędrzycki, Adam Stromecki (ż/k), Dariusz Piwowarek - Patryk Ratke (46' Adrian Górny), Michał Ogórek, Łukasz Fijołek, Adrian Rowicki (ż/k), Rafał Piwko (ż/k) (70' Dariusz Rosiński) - Tomasz Bylak

Na ławce rezerwowych pozostali Paweł Skrok i Łukasz Zalewski.

Trener: Piotr Redel

*

30 kwietnia Marcovia rozegrała z kolei mecz ligowy w Pomiechówku. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 choć nasza drużyna bramkę, która odebrała jej zwycięstwo straciła w... 93 minucie!
Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Tomasz Bylak i Rafał Piwko. Po tym spotkaniu przewaga nad AGAPE stopniała do zaledwie 4 punktów!

*

W kolejnym meczu wynik również przez dłuższy czas oscylował w okolicach remisu. Pojedynek Marcovii z Wisłą Jabłonna trzymał bowiem w napięciu aż do ostatnich minut. Do przerwy nasz zespół mimo olbrzymiej przewagi przegrywał 0:1. Druga odsłona wyglądała podobnie choć po bramkach Radosława Mędrzyckiego i Damiana Pacuszki w końcu udało się przełamać niemoc strzelecką. Gdy wydawało się, że kolejna bramka dla Marcovii jest tylko kwestią czasu błąd naszego obrońcy został wykorzystany przez gracza Wisły Jabłonna i zrobiło się 2:2! Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali jednak nasi zawodnicy, którzy za sprawą Damiana Pacuszki i Adriana Rowickiego zapewnili Marcovii komplet punktów.
W barwach naszej drużyny ponownie mogliśmy zobaczyć Mariusza Rogalskiego.

Marcovia Marki - Wisła Jabłonna 4:2 (0:1)

Bramki: Damian Pacuszka 2, Radosław Mędrzycki, Adrian Rowicki

Adam Bala - Damian Brzeziński (72' Mariusz Rogalski), Adam Stromecki (46' Adrian Górny), Radosław Mędrzycki, Dariusz Piwowarek - Rafał Piwko (46' Arkadiusz Kublik), Michał Ogórek (ż/k), Adrian Rowicki (ż/k), Damian Pacuszka (C), Kacper Kuranowski - Tomasz Bylak

Na ławce rezerwowych pozostali Piotr Wojda i Szymon Mogielnicki.

*

Teraz przed naszymi zawodnikami mecz wyjazdowy z KS Łomianki, który rozegrany zostanie w sobotę 16 maja o 11:00 na stadionie w Łomiankach przy ul. Fabrycznej 48. Mimo, że w ostatnim czasie Marcovia nie prezentowała wysokiej formy to wciąż ma wyraźną przewagę nad goniącym ją peletonem. Na chwilę obecną wynosi ona 5 oczek nad drugą w tabeli Błyskawicą i 7 nad AGAPE Białołęka.

zdjecie: 76363