Warszawska Masa Krytyczna

Andrzej Inglot

 17 kwietnia 2009    08:58

Teraz tworzona jest sekcja Marecka.

"Warszawska Masa Krytyczna" jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, odbywający się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku, o godz. 18:00 na Placu Zamkowym w Warszawie.

Jest to impreza niekomercyjna, organizowana przez wolontariuszy chcących aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów i dzięki dobrowolnemu wsparciu jej uczestników."
(żródło: www.masa.waw.pl)

Frekwencja na WMK nigdy nie spada poniżej 150 osób (w styczniu '09 było prawie 200 osób pomimo padającego śniegu, mrozu, oraz trudnych warunków drogowych).

Na comiesięczne spotkania zjeżdżają ludzie nie tylko z Warszawy, ale także grupy z m.in. Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna oraz Legionowa. Teraz tworzona jest sekcja Marecka. Poszukiwani są ludzie aktywni, odpowiedzialni, którzy lubią jazdę na rowerze, oraz spotkania z innymi osobami o podobnym hobby.

Dzięki utworzeniu takiej grupy powstały dwa nowe Punkty Dojazdowe czyli miejsca, przy których można się spotkać i wspólnie w grupie dojechać na Masę:
- Skrzyżowanie ulic Radzymińska - Wolności (Przystanek pod Praktikerem). Odjazd 17:00.
- Skrzyżowanie ulic Radzymińska - Młodzieńcza (ok.10 metrów za przystankiem autobusowym Młodzieńcza 01).

Odjazd 17:20.
(Jeżeli frekwencja przy punktach będzie zadowalająca planowany jest trzeci punkt przy Urzędzie Miasta.)

Zgłoszenia chętnych do prowadzenia takiej grupy proszę wysyłać na:
przemek(at)swat.org.pl

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry