Polacy ratujący Żydów- markowianin dokumentujący historię.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 23 maja 2015    17:14

Zapraszamy do lektury niezwykle ciekawego wywiadu dotyczącego Polaków, którzy w okresie holokaustu pomagali swym żydowskim sąsiadom. Wywiad ukazał się w najnowszym wydaniu tygodnika "Niedziela". Historie Polaków ratujących Żydów od wielu lat dokumentują dwaj bracia -ks. Paweł Rytel-Andrianik oraz Artur Rytel-Andrianik. Mamy również tę wielką satysfakcję, że Artur jest mieszkańcem Marek oraz aktywnym członkiem Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Zapraszamy do lektury tygodnika "Niedziela" i jednocześnie informujemy, że na stronie Facebook'a POLACY RATUJĄCY ŻYDÓW można zapoznać się z szerszą działalnością braci Pawła i Artura Rytel-Andrianików.

Jeśli chcesz przeczytać wywiad kliknij: Wywiad_Tygodnik_Niedziela

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Artur Rytel-Andrianik

Galeria

zdjecie: 76612
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry