I Marecka Noc Muzeów już za nami

Maciej Krajewski UMMarki OSP StowarzyszenieMPS

 20 maja 2015    23:12

I Marecka Noc Muzeów przeszła już do historii i bardzo się cieszymy, że mogliśmy tę historię współtworzyć przez aktywne włączenie się i udział w tej imprezie.

Rozpoczęliśmy o godzinie 18:00 otwarciem bram naszej remizy i udostępnieniem jej dla zainteresowanych jej zwiedzeniem, a także pokazem sprzętu i wyposażenia jakim aktualnie dysponuje nasza jednostka. W miarę upływu czasu zwiedzających przybywało, więc o godzinie 19:00 rozpoczął się pierwszy z zaplanowanych na tę okazję pokazów, którego tematem przewodnim było ratownictwo techniczne. Założeniem ćwiczenia było pokazać zgromadzonym w jaki sposób, przy wykorzystaniu sprzętu hydraulicznego możemy uwolnić poszkodowanych z rozbitego pojazdu, który w wyniku wypadku przewrócił się i leży na boku, a w jego wnętrzu został uwięziony kierowca, który nie był w stanie samodzielnie go opuścić.

Na kolejne godziny zaplanowane były pokazy udzielania pierwszej pomocy z omówieniem i wykorzystaniem automatycznego defibrylatora AED. Niestety ta część programu nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem nad czym bardzo ubolewamy, a efekty tego obserwujemy codziennie na ulicach naszych miast.

Mając na uwadze efektowność pokazów jakie przygotowaliśmy na ten dzień, na godzinę 22:00 został zaplanowany kolejny pokaz, którego tematem tym razem było gaszenie płonącego pojazdu z wykorzystaniem do tego celu wody i piany. Mamy nadzieję, że pokaz się podobał bo frekwencja w trakcie był dość spora.

Z tego miejsca bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na to, aby odwiedzić naszą jednostkę i zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. W trakcie tych wizyt usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod naszym adresem, za które również bardzo dziękujemy, a są one dla nas motorem napędowym do jeszcze lepszego wypełniania swoich obowiązków na rzecz mieszkańców naszego miasta i wszystkich, którzy na jego terenie potrzebują naszej pomocy. Liczymy, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy w jeszcze lepszych nastrojach i w większym gronie - ZAPRASZAMY.


W załączeniu prezentujemy zdjęcia z imprezy autorstwa Dariusza Wierzbickiego, któremu również bardzo dziękujemy za poświęcony dla nas czas.

[gallery order="DESC" columns="6"]

Galeria

zdjecie: 76647
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43
fot. 44
fot. 45
fot. 46
fot. 47

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry