Relacja z NOCY MUZEÓW w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego

MOK Marki MOK

 21 maja 2015    18:04

NOC MUZEÓW w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego 16 maja 2015 roku

"Ach, co za NOC! Ta noc muzeów w MOK" wpisał w kronice jeden z uczestników NOCY MUZEÓW w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego.

W autorskim programie przygotowanym na ten wieczór przez Krystynę Klimecką- dyrektor MOK-znalazły się bardzo interesujące propozycje. Otóż po przybyciu w gościnne progi naszej instytucji zwiedzający mogli obejrzeć  zaprezentowane na parterze i sali plastycznej wystawy batiku, rękodzieła, prac dzieci oraz wykonać własnoręcznie (warsztat rękodzieła)  lnianą torbę z oryginalnym nadrukiem metodą decoupeage`u na tkaninie. Świetnie przygotowana informacja (drogowskazy) zaprowadziła szczególnie dzieci do "Bajkolandii", gdzie odbywał się warsztat plastyczny, czytanie bajek, oraz gry i zabawy dostosowane do wieku dzieci. Podczas warsztatu plastycznego dzieci wykonywały wiosennego motyla oraz lepiły z kolorowej masy solnej przeróżne postacie, o których usłyszały podczas głośnego czytania. Wszystkie wykonane prace mogły zabrać ze sobą lub pozostawić, jako eksponaty do prezentowanej wystawy prac najmłodszych, być może przyszłych artystów naszego ośrodka.

Natomiast na I piętrze w jednej z sal Igor Yelpatov artysta plastyk rysował portrety. Ten warsztat cieszył się ogromnym powodzeniem, ponieważ tworzone "na żywo" prace były przykładem wielkiego mistrzostwa utalentowanego rysownika. Artysta wykonał kilkanaście portretów (a chętnych było dużo więcej), które pozującym modelom sprawiły ogromną radość nie tylko z uderzającego podobieństwa, lecz także z techniki wykonania (ołówek, tusz).

W sali widowiskowej oraz w kawiarence zwiedzający mogli obejrzeć wystawy czasowe, czyli wystawę malarstwa Jarosława Drążka oraz wystawę rysunku Katarzyny Kasenko. Prezentowane prace podczas NOCY MUZEÓW nabrały szczególnego znaczenia a spotkanie i rozmowy z artystami były prawdziwą gratką dla gości.

Wydarzeniu towarzyszył występ Waldemara Wąsika, muzyka, który swoją grą na saksofonie stworzył znakomity, kameralny, niepowtarzalny klimat, dzięki któremu dorośli, dzieci i młodzież mogli poczuć artystycznego ducha tego miejsca. Muzyka wydobywająca się z wieżyczki MOKu oraz dobrze zaaranżowana dekoracja przyciągnęła do naszego ośrodka prawdziwą falę zwiedzających.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa i film "Kolejka marecka". W miłym towarzystwie przy herbatce i ciasteczkach można było obejrzeć wystawę i film. Zamknięta 40 lat temu ciuchcia do dziś budzi żywe emocje szczególnie wśród starszej części społeczeństwa, czego dowodem były wzruszające rozmowy świadków i w dużej mierze pasażerów tego powszechnego niegdyś dojazdowego do większych miast środka lokomocji.

Nasza instytucja była jednym z czterech miejsc  w mieście (Pałacyk Briggsów, Biblioteka Miejska, OSP), w którym odbywały się działania zainicjowane podczas I MARECKIEJ NOCY MUZEÓW przez Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Wszystkie atrakcje podczas NOCY MUZEÓW w Mareckim Ośrodku Kultury były dostępne NON-STOP. Mieszkańcy Marek bardzo żywiołowo zareagowali na podjęta inicjatywę i wzięli aktywny udział w działaniach przygotowanych przez naszą instytucję na ten wieczór. Cieszy fakt, że ponad ćwierć tysiąca osób-dorosłych dzieci i młodzieży-odwiedziło nas w magiczny wieczór-NOCY MUZEÓW a przygotowany program był interesujący i inspirujący, dostosowany do potrzeb i możliwości, twórczy i ciekawy.

Na zakończenie dziękujemy Piekarni Szwajcarskiej za pyszne ciastka (100 szt.) ofiarowane dla naszych gości.

A oto wpisy gości do kroniki MOK: "Zaskakująco udany dzień, wszystko było wielka, pionierską niespodzianką. Na twarzach przybyłych widziało się same uśmiechy, zadowolenie, które pojawia się wtedy, gdy coś jest zaskakujące, fajne i oryginalne. Dziękuję, do zobaczenia za rok." Zdzisław Domolewski "Bardzo dziękujemy!" E. i A. Chodowscy "Wspaniała impreza, dziękuję bardzo, liczę, że częściej będą takie akcje." mieszkaniec Marek "Było zabawnie, ciekawie i radośnie. Świetnie się bawiłam i mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich wydarzeń." Agnieszka Lużyńska

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 76746
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry