Marcovia pokonała KS II Łomianki i Rządzę Załubice. Awans coraz bliżej!

Marcin Boczoń Marcovia

 28 maja 2015    18:10

Po bardzo ciężkim meczu Marcovia pokonała 16 maja na wyjeździe KS II Łomianki 4:3. Nasz zespół przegrywał najpierw 0:2 a następnie 2:3 by ostatecznie po bramce Adriana Rowickiego z rzutu karnego przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ze względu na liczne braki kadrowe trener Piotr Redel miał do dyspozycji na ławce rezerwowych tylko drugiego bramkarza Pawła Skroka. W drużynie zadebiutował zawodnik naszych rezerw Łukasz Grochowski (na zdjęciu).



KS II Łomianki - Marcovia Marki 3:4

Bramki: Dariusz Piwowarek 37' Damian Pacuszka 42', 62' Adrian Rowicki 82'

Skład Marcovii:


Adam Bala - Łukasz Grochowski, Dariusz Piwowarek, Radosław Mędrzycki, Damian Brzeziński - Kacper Kuranowski, Adam Stromecki, Adrian Rowicki, Damian Pacuszka, Adrian Górny - Tomasz Bylak

Trener: Piotr Redel

*



W miniony weekend Marcovia pokonała z kolei na własnym boisku Rządzę Załubice 6:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Damian Pacuszka 2, Adrian Rowicki, Kacper Kuranowski i Łukasz Fijołek. Szóste trafienie dla Marcovii było dziełem obrońcy Rządzy.

Od samego początku Marcovia zdominowała całkowicie swojego rywala, który nastawiony był na bardzo ostrą grę. Podopieczni Marka Łoniewskiego ograniczali się jedynie do prób wychodzenia z kontratakiem. Od razu było bowiem wiadomo, że pójście na wymianę ciosów z drużyną Piotra Redla będzie groziło błyskawiczną kapitulacją. Ambicji i woli walki drużynie z Załubic odmówić nie można było, ale to były jedyne atuty jakimi dysponowała tego dnia Rządza. Marcovia mogła bardzo szybko objąć prowadzenie, ale kapitalne uderzenie Michała Ogórka sparował na rzut rożny bramkarz gości. Kilka minut później było już jednak 1:0. W polu karnym faulowany był Kacper Kuranowski a podyktowany w tej sytuacji rzut karny wykorzystał Adrian Rowicki. Druga bramka padła w identycznych okolicznościach, ale tym razem do wykonywania jedenastki podszedł Damian Pacuszka. Jeszcze przed przerwą swoje trafienie w kuriozalnych okolicznościach zdobył Kacper Kuranowski i do przerwy było 3:0 dla Marcovii.



Niedługo po wznowieniu gry swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Damian Pacuszka, który mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi Rządzy na skuteczną interwencję. Od tego momentu goście jeszcze bardziej skupili się na nogach naszych zawodników zamiast na zmniejszeniu rozmiarów porażki. Ku zaskoczeniu podopiecznym Marka Łoniewskiego udało się pokonać Adama Balę. Zdziwieni takim obrotem sprawy byli dosłownie wszyscy łącznie z zawodnikami z Załubic. Nic nie wskazywało bowiem na to, że uda im się zagrozić bramce gospodarzy. Szybko zapędy Rządzy ostudził Łukasz Fijołek, który na raty pokonał bramkarza rywali i było 5:1. Ostatnie trafienie należało do zawodnika z Załubic, który wyręczając naszych graczy sam wpakował piłkę do własnej bramki.



Zwycięstwo 6:1 cieszy choć bardziej zadowolonym trzeba być z faktu, że nasi zawodnicy nie odnieśli w starciu z Rządzą poważniejszych kontuzji. Teraz przed nami kolejny "ciężki" mecz. Tym razem zawodnicy Piotra Redla udadzą się do Jadowa gdzie zmierzą się w niedzielę 31 maja z miejscową Koroną.


*


Skład Marcovii:

Adam Bala - Damian Brzeziński, Adam Stromecki, Radosław Mędrzycki, Dariusz Piwowarek - Kacper Kuranowski, Adrian Rowicki, Michał Ogórek (Adrian Górny), Damian Pacuszka (Damian Mogielnicki), Rafał Piwko (Mariusz Rogalski) - Tomasz Bylak (Łukasz Fijołek)


Na ławce rezerwowych pozostał Paweł Skrok.

Trener: Piotr Redel

Galeria

zdjecie: 77062
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry