Stanowisko ws. wydarzeń podczas X Sesji RM

Mikołaj Szczepanowski

 29 maja 2015    16:12

Szanowni Państwo!

Wczoraj wieczorem odbyliśmy spotkanie z mieszkańcami Rolnej, w wyniku którego w dniu dzisiejszym zarówno kluby radnych jak i Komitet budowy ul. Rolnej złożą pisma do burmistrza w sprawie racjonalizacji projektu budowy oraz zwołania nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta.

Jednocześnie stanowczo protestujemy przeciwko treści listu Pana Burmistrza Jacka Orycha z dn. 28 maja 2015 r. (BM 150.12.2015). Pan Burmistrz manipuluje w nim informacjami sugerując mieszkańcom, iż radni byli przeciwni realizacji wszystkich zadań zaproponowanych podczas X Sesji RM. Pisząc pismo Pan Burmistrz miał świadomość naszego pełnego poparcia wszystkich propozycji, z wyjątkiem budowy ul. Rolnej w wysokim standardzie. W spornej kwestii poprosiliśmy Pana Burmistrza o dokonanie autopoprawki i przeniesienie dyskusji w oddzielny punkt. Pan Burmistrz zdecydowanie odmówił. Uważamy, że postawienie przez Pana Burmistrza sprawy na zasadzie "wszystko albo nic" było nierozważne, szczególnie, że wiedział o naszym stanowisku w tej sprawie.

Panie Burmistrzu!

Cały czas wierzymy, że Pana kadencja będzie czasem dialogu, także z osobami, które nie zgadzają się z Pańskim zdaniem. Dlatego wyrażamy nadzieje, że to ostatnia sytuacja, w której stawia nas Pan przed takim wyborem. Proszę sobie przypomnieć, że nie tak dawno Pan też siedział wśród radnych i szukał kompromisu z poprzednim burmistrzem.

Na koniec pragniemy podziękować Panu Radosławowi Zabawie za zainicjowanie spotkania pomiędzy nami a Komitetem budowy ul. Rolnej. Wierzymy, że dzięki tej rozmowie, przy jednoczesnym wsparciu Pana Burmistrza, uda się przeprowadzić budowę tej ulicy zgodnie z faktycznymi potrzebami mieszkańców nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku.

Klub Radnych Wspólnoty Samorządowej
Klub Radnych MARKI - PUSTELNIK - STRUGA


Pismo wystosowane w odpowiedzi na list Burmistrza:

Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry