Rowerem po leśnych ścieżkach

Paweł Pniewski UMMarki

 1 czerwca 2015    19:54

Po raz 12. mieszkańcy Marek wzięli udział w Mareckiej Majówce Rowerowej.

W tym roku start był zlokalizowany na terenie kompleksu boisk przy ul. Wczasowej 5. Przed wyruszeniem w trasę, każdy kto potrzebował energii, mógł napić się gorącej kawy Tchibo. A do kawy, coś słodkiego czyli drożdżówki przekazane przez Piekarnię Szwajcarską z Marek. Parę minut po godz. 9:00 ruszyło wydawanie numerów oraz rejestrowanie uczestników. W tym czasie na terenie kompleksu boisk odbywały się gry i konkursy. Pokaz karate przygotowało UKS Sanchin. Natomiast Klub Rowerowy "Trybik" zorganizował mini miasteczko ruchu drogowego dla dzieci.


Około godz. 11.00 majówka ruszyła. W tym roku trasa prowadziła w całości leśnymi ścieżkami. Słoneczna pogoda, zapach igliwia, śpiewające ptaki - idealne warunki na sobotnią wycieczkę rowerową. Czasami zdarzały się kałuże, błoto -  jednak nikomu  nie popsuło to humoru. O bezpieczeństwo rowerzystów dbali policjanci z mareckiego komisariatu oraz z drogówki. Wspierali nas także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Najdzielniejsi byli najmłodsi uczestnicy - mimo małych kryzysów, które zdarzały się podczas jazdy, wszyscy dojechali na metę czyli do punktu edukacyjnego Nadleśnictwa Drewnica "Łęgi Czarnej Strugi". Tam czekał na uczestników gorący, regenerujący posiłek. Każdy, kto miał ochotę, mógł również zjeść własnoręcznie upieczoną kiełbaskę z ogniska .


Po nabraniu sił, przyszedł czas na najbardziej wyczekiwany moment czyli quiz z nagrodami. Można było wygrać zestawy oświetlenia do roweru, bidony, zestawy rakietek, zestaw piknikowy,  kaski, koszulki, hulajnogę lub rolki, a także  bony ufundowane przez sklep Rowerowy Squad. Szczęśliwą posiadaczką wygrywającego numeru 133 była Alicja Jaglak, w imieniu której rower odebrała mama, p. Dorota.


Burmistrz miasta Marki oraz Wydział Promocji i Rozwoju urzędu miasta, składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc przy organizacji XII Mareckiej Majówki Rowerowej dla:


Klubu Rowerowego "TRYBIK"

Towarzystwa Przyjaciół Marek

Nadleśnictwa Drewnica

Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Medycznego -Meditrans

Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach

Komisariatu Policji w Markach

Piekarni Szwajcarskiej

Palarni kawy Tchibo

Zakładu Usług Komunalnych w Markach

Wydział Promocji i Rozwoju
Urzędu Miasta Marki 

Galeria

zdjecie: 77199
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry