Nocny Marek znów wyrusza w trasę

START:    27 czerwca 2015

Tadeusz Markiewicz MSG

 3 czerwca 2015    22:08

Biegacze z całych Marek, łączcie się! Macie ku temu znakomitą okazję. Już za kilka tygodni, dokładnie 27 czerwca, wystartuje Nocny Marek, czyli jedna z najmłodszych i zarazem największych imprez biegowych nie tylko w naszym mieście, ale i powiecie. Mimo że do wystrzału sędziego zostało jeszcze sporo czasu, lista kwalifikacyjna jest już wypełniona w połowie. W głównym biegu na 10 km może wystartować 500 osób, a już zapisało się ponad 260 osób. Najstarszy uczestnik imprezy ma 76 lat, najmłodszy - 16. Na razie w przewadze jest płeć brzydka, ale po cichu liczymy, że proporcje się wyrównają.

Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta: zaczynamy od stadionu Marcovii, następnie pokonujemy ul. Wspólną, Brzozową, Stawową, Sowińskiego, Zajączka, Lisa-Kuli, Ząbkowską, Braci Briggs. Tu wbiegamy do miejskiego parku (oświetlonego nowymi latarniami), gdzie znajduje się punkt kontrolno-pomiarowy oraz punkt z napojami dla biegaczy. Następnie wracamy na ul. Braci Briggs, skręcamy w Ząbkowską, Lisa-Kuli, a następnie Sokolą, Wesołą, Główną, Ceglaną, Księżycową, Krętą i Mokrą. Ostatnia długa prosta to znów ul. Wspólna. Start biegu przewidziano na 21.00.

- Przygotowania przebiegają sprawnie i jedyną rzeczą, na którą nie mamy wpływu, jest pogoda - żartuje Jacek Orych, pomysłodawca imprezy i burmistrz Marek.

Ale Nocny Marek to nie tylko bieg na 10 km. Zanim zawodnicy ustawią się na linii startu głównego biegu, w centrum uwagi znajdą się najmłodsi oraz fani nordic walking. Dla tych pierwszych organizator imprezy przygotuje rywalizację na pięciu różnych dystansach: od 20 m dla raczkujących po 1200 m dla 13-15-latków. Potem do zabawy dołączą fani sympatycy marszu z kijkami. Ich zadaniem będzie jak najszybsze pokonanie dystansu 5 km.

Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Sympatycy nordic walking uiszczają 20 zł, natomiast do 16 czerwca obowiązuje niższa opłata startowa (35 zł) dla uczestników głównego biegu.

- Zapewniamy uczestnikom mnóstwo dobrej zabawy, a także szatnie, prysznic i poczęstunek. Wśród wszystkich uczestników biegu rozlosujemy atrakcyjne nagrody - dodaje Maria Borysewicz, wiceprezes Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego i miłośniczka marszu z kijkami.

- Zapraszamy mieszkańców Marek do kibicowania biegaczom wzdłuż trasy. Pokażmy, że jesteśmy gościnną społecznością - apeluje Dariusz Pietrucha, prezes MSG.

Więcej informacji na stronie www.nocnymarek.net

Galeria

zdjecie: 77266
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry