XV Rajd Katyński przyjedzie do Marek!

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 10 czerwca 2015    12:35

Szanowni Państwo w zeszłorocznym XIV Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim wziął udział m.in. członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" -Dariusz Chmielewski. Stowarzyszenie na bieżąco relacjonowało przebieg z tamtego Rajdu. 8 listopada 2014 r. zaprosiliśmy do Marek biegaczy XX Wileńskiej Sztafety Niepodległości. Sztafeta zatrzymała się pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu przy ul. Bandurskiego. Ugościliśmy biegaczy po marecku i po staropolsku. Przygotowaliśmy poczęstunek: kanapki, sałatki, ciastka, gorącą kawę i herbatę oraz prowiant na dalszą drogę. Wówczas też nawiązaliśmy szerszy kontakt z Komandorem tej sztafety, tj. ks. Dariuszem Stańczykiem. Ks. Dariusz był zachwycony propagowaniem idei Rajdu Katyńskiego i krzewienia postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie zorganizowało zbiórkę darów dla Polaków na Wschodzie (zbiórka) oraz liczne prelekcje dotyczące Rajdu i historii naszego kraju. Prelekcje prowadził Dariusz Chmielewski (prelekcja 1prelekcja 2prelekcja 3). Jednakże największe wrażenie na Komandorze sztafety zrobiło przedsięwzięcie lokalnej społeczności, tj. odbudowanie wspomnianego wyżej Pomnika Żołnierzy 1920 r. Zaproponowaliśmy wtenczas Komandorowi, aby pierwszy przystanek tegorocznego XV Motoyklowego Rajdu Katyńskiego był właśnie w Markach pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 r. I stało się...

Szanowni Państwo 22 sierpnia 2015 r. do Marek pod Pomnik Żołnierzy 1920 r. zawita XV Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. O szczegółach tej inicjatywy będziemy informować Państwa na bieżąco. W załączeniu również przedstawiamy komunikat o trasie tegorocznego XV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Galeria

zdjecie: 77305
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry