"BIBLIA O JĘZYKU"-CZ. III.

MOK Marki MOK

 11 czerwca 2015    15:11

Marecki Ośrodek Kultury, piątek, 19.06.2015, godzina 17:30

"BIBLIA O JĘZYKU"-CZ. III.
WYKŁAD dr KRYSTYNY DŁUGOSZ-KURCZABOWEJ, językoznawcy i pracownika naukowo-dydaktycznego Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizator: AKCJA KATOLICKA w Markach.  Wstęp wolny.

KRYSTYNA DŁUGOSZ-KURCZABOWA-doktor nauk humanistycznych, językoznawca, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego z 1962 roku i od tego roku pracownik naukowo-dydaktyczny macierzystej uczelni. W roku akademickim 1967/68 pracowała na Uniwersytecie Budapeszteńskim. Współpracowała z Pracownią Dialektologiczną Polskiej Akademii Nauk (PAN). Prowadziła zajęcia i wykłady w Wyższej szkole Humanistycznej w Pułtusku, na Podyplomowych studiach Logopedycznych UW, Podyplomowych Studiach Filologii Polskiej w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk (IBL), na Studium Wymowy Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (PWST), w Wydawnictwie Naukowo-Technicznym (WNT) i Państwowym Wydawnictwie Naukowym (PWN). Należy do Towarzystwa Miłośników Języka  Polskiego (TMJP) i Towarzystwa Kultury Języka (TJK)-członek Zarządu i przewodnicząca Oddziału Warszawskiego TKJ.

Galeria

zdjecie: 77630
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry