Marek Zagańczyk o Słowackim...

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 27 kwietnia 2009    14:41

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia - czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta Marki uczcili uczestnicząc w spotkaniu z eseistą, publicystą, sekretarzem Zeszytów Literackich - Markiem Zagańczykiem. Literackim patronem roku 2009 jest Juliusz Słowacki i jemu właśnie poświęcony był ten wyjątkowy wieczór. Marek Zagańczyk, ze znawstwem i w sposób ogromnie zajmujący, naszkicował ?portret? wieszcza widzianego oczami jego biografów: Pawła Hertza, Jana Zielińskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Czesława Miłosza. Pomysł szczególny i wykonanie mistrzowskie! Dzięki temu Słowacki  -  jego ambicje, przyjaźnie i animozje, miłości i zamiłowania, zdolności i ciągoty na chwilę zeszły z piedestału w postaci CZŁOWIEKA, który tworzył WIELKĄ POEZJĘ. Chyba dla wszystkich, których gościliśmy w ten szczególny wieczór w naszej bibliotece, to spotkanie będzie początkiem innej percepcji  twórczości poety. Marek Zagańczyk mówił o Słowackim  do zasłuchanej publiczności prawie półtorej godziny. Moglibyśmy słuchać dłużej, bo temat rzeka - a jeszcze do tego rwąca i pełna meandrów. Wyszliśmy więc z poczuciem niedosytu i apetytem na książki, które nam nasz gość pięknie zarekomendował!
Bardzo dziękuję Panu Markowi Zagańczykowi za - drugie już - świetnie przygotowane wystąpienie i wszystkim, którzy zechcieli przyjść na to spotkanie.

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry