Nazwisko Paciorek - obszar występowania

Radek Dec

 24 kwietnia 2009    22:00

Kontynuując realizację swojej pasji, czyli tropienia pochodzenia nazwisk, wraz z ich częstością występowania na terenie naszego kraju, postanowiłem tym razem wziąć na tzw. ,,warsztat" kolejne nazwisko uważane za typowo mareckie: Paciorek.Tradycyjnie już korzystając z informacji zaczerpniętych z książki Kazimierza Rymuta - Nazwiska Polaków: słownik historyczno-etymologiczny oraz ze strony internetowej www.moikrewni.pl, ustaliłem co następuje:

W Polsce jest 4107 osób o nazwisku Paciorek. Zamieszkują oni w 197 różnych powiatach i miastach. (Najmniejszą jednostką badaną jest powiat). Najwięcej zameldowanych jest w Warszawie, 373 osoby. Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku to Wołomin (351), Kraków (245), Żywiec  (233), m. Kraków (212), Garwolin (151), Nowy Sącz (106), Siedlce (89), m.Łódź (72) oraz Łowicz z liczbą wpisów 74.

Zapraszam do skorzystania z linku http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/paciorek.html

Przydatne linki do innych nazwisk:

Nazwisko Mańk http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/ma%25C5%2584k.html

 

Radek Dec

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry