Relacja z Koncertu Letniego OGNISKA MUZYCZNEGO MOK.

MOK Marki MOK

 18 czerwca 2015    18:43

Letni koncert OGNISKA MUZYCZNEGO Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego

 W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego sali, odbył się doroczny Koncert Letni Ogniska Muzycznego MOK, w którym wystąpili uczniowie klas: skrzypiec prowadzonej przez pedagoga Elżbietę Obrębalską, gitary prowadzonej przez pedagoga Ryszarda Mularczyka, trąbki prowadzonej przez pedagoga Dariusza Denkiewicza, fortepianu prowadzonej przez Krzysztofa Zajkowskiego. Koncert uświetnił również występ wychowanków ogniska w klasie wokalu, prowadzonej przez pedagoga Elżbietę Obrębalską. W sumie w koncercie wystąpiło 37 uczniów zajęć jak również 8 osobowy zespół wokalny, z blisko 90 osobowej grupy uczestników, która uczęszcza na zajęcia muzyczne w naszej instytucji.

Ognisko Muzyczne MOK w ciągu wielu lat swojej działalności rozszerzyło wachlarz możliwości artystycznych oferując swoim wychowankom indywidualną naukę gry na fortepianie, skrzypcach, trąbce, gitarze klasycznej oraz w klasie wokalu. Uczestnicy tych zajęć z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych, biorą udział w przeglądach artystycznych, koncertach i konkursach organizowanych w Mareckim Ośrodku Kultury oraz innych placówkach kulturalnych działających w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego - zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Koncert rozpoczęła Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która gorąco powitała wszystkich zebranych - uczestników zajęć oraz licznie przybyłą publiczność: rodziny i przyjaciół młodych artystów (ponad 120 osób). Doceniając osiągnięcia oraz wysiłek i starania w podwyższaniu poziomu umiejętności muzycznych młodych artystów, podziękowała rodzicom  za nieustające wsparcie, którego udzielają swoim dzieciom w codziennym realizowaniu ich pasji oraz poszerzaniu zainteresowań. Podkreśliła również szczególne znaczenie tego oraz przyszłych koncertów z uwagi na to, że jest to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również świadectwo wymiany pokoleń. Najmłodsi niemalże siedmioletni uczestnicy zajęć, mogli zaprezentować  swoje artystyczne umiejętności starszym kolegom (gimnazjalistom, licealistom, studentom)  i równocześnie brać z nich przykład, w których upór i starania "idą w parze", aby je stale podwyższać i doskonalić. I odwrotnie, ci najstarsi mogli wrócić pamięcią do przeszłości i przypomnieć sobie swoje pierwsze kroki na drodze muzycznych dokonań.

Koncert poprowadził Krzysztof Zajkowski kierownik artystyczny, który poprowadził koncert uczniów Ogniska Muzycznego.

Publiczność nagradzała brawami kolejne występy -  w repertuarze koncertu znalazły się utwory o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowanym do możliwości uczniów, a zarazem bardzo bogate stylistycznie: były tam melodie ludowe i tradycyjne, etiudy i miniatury muzyczne, kompozycje z repertuaru znanych artystów takich jak Davida Brucea, Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz utwory najznakomitszych kompozytorów muzyki klasycznej: Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta,  Jana Sebastiana Bacha, Piotra Czajkowskiego, Moricea Ravela.  Każdy z występujących miał przed sobą trudne zadanie  opanowania tremy przed  - często pierwszym - występem publicznym, w czym zdecydowanie pomagała serdeczna, pełna wsparcia atmosfera panująca na sali.

Po zakończeniu części artystycznej-pauzie-nastąpił drugi, równie ważny moment, czyli wręczanie nagród przez Dyrektor MOK oraz pedagogów uczniom Ogniska Muzycznego oraz podziękowania Dyrektora MOK pedagogom i pamiątkowe zdjęcia oraz wpisy do kroniki, które w sentymentalnych wspomnieniach wrócą do nas wszystkich po latach.

Na kolejny koncert Ogniska Muzycznego - Zimowy - zapraszamy w styczniu 2016, a chętnych na zajęcia w Ognisku Muzycznym MOK już we wrześniu. Tymczasem życzymy uczniom i pedagogom bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku wakacyjnego!!!

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

 

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry