Piknik Rodzinny Przystań Marki 2015 - Relacja

Beata Sawoń TPM

 19 czerwca 2015    14:51

13 czerwca bawiliśmy się wspólnie podczas Pikniku Rodzinnego Przystań Marki Ahoj przygodo! w Parku Miejskim. Wydarzenie to zorganizowane było już po raz dziewiąty przez Towarzystwo Przyjaciół Marek. W tym roku współorganizatorem Przystani Marki była spółka Wodociąg Marecki. To naturalne połączenie, wszak wodociąg najbardziej kojarzy się z wodą, a zatem i z morzem i z przystanią. Patronat nad Piknikiem objął Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych.

Jak to zwykle bywa podczas takich imprez plenerowych, początki nie były łatwe. Park Miejski przeszedł w ostatnim czasie rewitalizację. Świeżo odrestaurowane alejki, piękne nowe ławki i stylizowane na zabytkowe latarnie zachęcają do wizyt w parku. Jednak nocna burza wystraszyła nas nie na żarty. Obawialiśmy się, że świeża nawierzchnia alejek może nie wytrzymać. Na szczęście okazało się, że alejki są nadzwyczaj mocne, a rozmiękły tylko trawniki. Dzięki cudownej niespodziance od Matki Natury, już około godziny 9.00 cały teren zaczął wysychać i żaden deszcz ani błoto nie mogły popsuć atrakcji, jakie w tym roku czekały na mieszkańców. Było ich naprawdę bez liku.

Tradycyjnie punktem centralnym imprezy była scena, na której jako pierwsi zagościli w tym roku młodzi mieszkańcy Marek: uzdolnione muzycznie przedszkolaki ze Smerfów, nieco już bardziej doświadczeni scenicznie uczniowie szkół podstawowych nr 1,2,3 i 4, tancerze grupy Acrodance oraz gimnazjaliści. Niespodzianką związaną z niedawnym Dniem Dziecka były dwa przedstawienia Teatru Dzieci Dzieciom prowadzonego ręką i sercem aktorki Małgorzaty Puzio. Kunszt i profesjonalizm występów naszej mareckiej młodzieży naprawdę pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. O słodki upominek dla młodych artystów zadbała firma Inter Europol Piekarnia Szwajcarska.

Następnie scena została już całkowicie poświęcona muzyce. W tegorocznej edycji Przystani Marki zagrali dla nas: Open Heart (niestety bez nieobecnej z powodu choroby wokalistki), Flymay, Tomasz GROM Paciorek, De Marco oraz Krzysztof Leśnik z zespołem.

W przerwach pomiędzy występami na scenie odbyły się finały dwóch konkursów. Pierwszym było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Wodociągu Mareckiego Ahoj! Markowa woda. Prace laureatów będziemy mogli podziwiać w kalendarzu Wodociągu Mareckiego na rok 2016. Kopie prac były udostępnione na festynie na stanowisku Wodociągu.

Drugim finałem było rozstrzygnięcie zorganizowanego po raz pierwszy w tym roku przez TPM Rodzinnego Konkursu Kostiumów. Zadaniem było przygotowanie przebrania dla swojej rodziny, które tematycznie nawiązuje do piratów, marynarzy lub morskich stworzeń. Sponsorem nagród sportowo-turystycznych była firma Decathlon. Ku uciesze organizatorów już w pierwszej edycji konkursu zgłosili się uczestnicy, co świadczy o tym, że mieszkańcy chętnie biorą udział w tego typu zabawach. Pierwszym zgłoszonym był uroczy niemowlak w pirackim wdzianku, który odwiedził Przystań Marki pod opieką babci. Ze względu na swój młody wiek, nie doczekał on ogłoszenia wyników, ale został nagrodzony odpowiednią dla niego książeczką z puzzlami, oczywiście o piratach.  Zwycięska rodzina (mama piratka i córka syrenka) otrzymały duży rodzinny namiot i komplet śpiworów, czyli doskonały ekwipunek na rodzinne wakacje.

Pod sceną także wiele się działo. Bardzo duże stanowisko ze sportowymi zabawami dla dzieci miał główny sponsor Przystani Marki - firma Decathlon. Współorganizator imprezy, czyli Wodociąg Marecki, zorganizował dla rodzinnych drużyn grę miejską, podczas której uczestnicy musieli w jak najkrótszym czasie odwiedzić punkty rozstawione w kilku miejscach miasta i odpowiedzieć na pytania konkursowe. W zabawie wzięło udział 12 drużyn. Wszystkie zostały nagrodzone. Sportowych emocji dostarczyła także Akademia Piłkarska Marcovia, która przeprowadziła podczas Przystani szereg zabaw związanych z piłką nożną. Wszyscy zmęczeni sportowymi harcami, mogli oddać się rozgrywkom intelektualnym na planszy na stanowisku z grami planszowymi firmy Egmont, także sponsora tegorocznych nagród.

Podczas festynu funkcjonował także punkt informacyjny Urzędu Miasta Marki, czyli patrona imprezy. Mieszkańcy mogli  zadać pytania, skierować uwagi lub uzyskać informacje, jak załatwić swoją sprawę w urzędzie, do którego wydziału się udać oraz jakie przygotować formularze. Pracownicy urzędu informowali także o zasadach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, a zainteresowani mogli na miejscu otrzymać formularz zgłoszeniowy. Projekt ten cieszył dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tuż obok znajdowało się drugie stanowisko Urzędu Miasta Marki. Tym razem było to stanowisko z atrakcjami dla dzieci i dorosłych przygotowane przez zespół, którym kieruje Pani Ewa Motyczyńska. Kontynuując działania projektu Postaw na rodzinę Urząd Miasta po raz kolejny apelował do mieszkańców o wstrzemięźliwość alkoholową prezentując dzięki alkogoglom, jak wygląda świat widziany oczami osobnika pod wpływem. Na najmłodszych czekały natomiast cieszące się ogromnym powodzeniem stanowisko malowania buziek i konkursy zręcznościowe.

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Wołominie mieszkańcy mogli w trakcie trwania imprezy oznakować swoje rowery, co niewątpliwie wpłynęło na komfort psychiczny posiadaczy dwóch kółek, gdyż oznakowanie pomaga odnaleźć zaginiony jednoślad. Policja oznakowała ponad 50 rowerów. Uzyskaliśmy także informację, że od poniedziałku 15 czerwca rowery można znakować w mareckim komisariacie.

Pogoda dopisała wyśmienicie, mieszkańcy również, zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Po rewitalizacji w parku jest naprawdę pięknie i przede wszystkim widno, dzięki stylowym latarniom. Miło spędzony czas minął niepostrzeżenie.

To była bardzo udana sobota. Jako organizatorzy jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wielką radość sprawiły nam pochwały i podziękowania od mieszkańców za nową odświeżoną formułę Pikniku. Dziękujemy przede wszystkim mieszkańcom za obecność, Panu Burmistrzowi za patronat i współfinansowanie, a licznym sponsorom za wsparcie. Wszystkim występującym za zaangażowanie, a pracownikom Wodociągu mareckiego, Decathlonu i wolontariuszom za pomoc w organizacji.

Piknik Rodzinny Przystań Marki to wydarzenie realizowanie w naszym mieście od lat. W przyszłym roku będzie okrągła rocznica, Przystań Marki skończy 10 lat. Już dziś serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy.

Niedługo zamieścimy fotorelację. Bardzo dziękujemy, że byliście i jesteście z nami.

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom. Wspierali nas: Wodociąg Marecki, Decathlon, Toyota Marki, Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, Egmont, Bulik, Leśne Ranczo, Ewa Rosa Ubezpieczenia, Biwat, Profesjonalny Gabinet Kosmetyki, Przedszkole Smerfy, Ochotnicza Straż Pożarna w Markach, Meditrans, Hi Five, Ortosensis, Tuba Marek, Radio FAMA, Activenet, Sushi Sam.

Galeria

zdjecie: 77986
fot. 1
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry