Ruszamy w Polskę czyli szkolne wycieczki.

Anna Konopka SP4

 26 kwietnia 2009    19:22

Dnia 20 kwietnia obie czwarte klasy wyjechały na dwudniową wycieczką do Krakowa i Wieliczki.

Najpierw pojechaliśmy do Krakowa na obiad, potem zwiedzaliśmy Wieliczkę i przeszliśmy 450 schodów w dół. Widzieliśmy wiele kapliczek różnych sławnych ludzi, wszystko było z soli. Było można tam kupić różne pamiątki z soli, niestety trochę drogie . Potem jedliśmy kolacje i zakwaterowaliśmy się w motelu . Była impreza u chłopaków ale się NIE UDAŁA .
Całą noc nikt nie spał (tak mówią), dlatego pobudka o 6.30 nikogo nie zaskoczyła. Na śniadanie był bufet szwedzki. Następnie pojechaliśmy zwiedzać Kraków, byliśmy najpierw na Wawelu w katedrze były tam groby i nagrobki wielu władców Polski i różnych sławnych ludzi . Potem wdrapaliśmy się na wieżę z dzwonem Zygmunta, ważył on 13 ton i jak się dotknęło serca dzwonu to spełniało się marzenie. W komnatach królewskich było pięknie ale trochę bolały nogi. Odwiedziliśmy wawelskiego smoka w smoczej jamie. Na Wawelu widzieliśmy wiele fajnych rzeczy. Następnie byliśmy w sukiennicach i pod pomnikiem Adama Mickiewicza na rynku. Mieliśmy na kupowanie pamiątek 20 minut . Potem byliśmy jeszcze w kościele mariackim jego sufit był 25 m w górę a ołtarz Wita Stwosza robi niesamowite wrażenie. Obiad i w drogę, wreszcie można się było zdrzemnąć. Wróciliśmy do Marek ok. 22.00. Było super tylko trochę za krótko.

uczniowie IV b sułcio i domin

Fotorelację przygotowała wychowawczyni IV b Anna Konopka


Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry