10 lipca 2007    21:01

W sobotę 7 lipca w Markach odbył się koncert ?Przystań Marki?. Przy żeglarskiej muzyce bawiło się ponad 1500 osób, które przybyły mimo okropnej pogody, jaka zawisła nad Mazowszem w ostatnim tygodniu. Jak się okazało chwilę po godzinie 15, złowieszcze prognozy nie dotyczyły Parku w Markach.

Wraz z rozpoczęciem koncertu przez ?Orkiestrę Samanta? ustał padający deszcz, a w już pod koniec występu Orkiestry świeciło słońce. W Strudze padał deszcz, w Targówku trwała regularna ulewa, a ?żeglarze? w Markach cieszyli się pięknie świecącym słońcem! Grupie ?Orkiestra Samanta? należy się ogromny szacunek, bo udało im się rozruszać publiczność w momencie, gdy ona skupiała się na zajęciu miejsca jak najlepiej chroniącego przed deszczem.

Jako druga zagrała grupa ?Flash Creep?, która pierwotnie miała rozpocząć swoim występem ?Przystań Marki?. Wokalista Flash-ów jechał do Marek prosto z Belgii i okazało się, że przez ulewy nie zdąży na czas.

Trzecim zaproszonym zespołem był ?Mietek Folk?. Wspaniała wesoła muzyka i świetny kontakt z publicznością sprawił, że impreza rozkręciła się na dobre. Publiczność była zachwycona zespołem z Olsztyna, który występował w strojach pirackich oficerów.

Kilka minut po godzinie 20, na scenie pojawił się zespół ?EKT Gdynia?. Publiczność świetnie bawiła się przy piosenkach gdyńskiej grupy. Ludzie tańczyli i śpiewali razem z muzykami. Publika, najchętniej nie pozwoliłaby ?EKT? zejść ze sceny, ale na godzinę 22 zaplanowany był pokaz sztucznych ogni, który i tak opóźnił się o dobre kilkanaście minut.

Pokaz jak i cała impreza wywarła ogromne wrażenie na markowianach. Słychać było opinie, że miasto powinno organizować taką imprezę kilka razy w roku. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że ?Przystań Marki? była zasługa hojności sponsorów i ogromnej pracy 6 osób zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Marek. Maria Krzyżanowska, Radosław Dec, Krzysztof Bychowski, Filip Rżewski oraz Mikołaj i Marek Szczepanowscy zorganizowali m.in. najlepsze szantowe zespoły w kraju, wspaniały pokaz sztucznych ogni oraz promocję na stosunkowo dużą skalę w zaledwie dwa miesiące.

Przystań Marki 2007 - FOTORELACJA

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry