Drużynowe sukcesy UKS Struga

30 czerwca 2015    00:30

W dniach 18-21 czerwca rozegrane zostały XXII Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, tradycyjnie już w Dąbkach w gminie Darłowo. UKS Struga reprezentowało pięć drużyn, dwie z nich start w rozgrywkach zwieńczyły medalami!

Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy w kategorii do lat 16 - Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski i Martin Banaszek tworzyli bezapelacyjnie najlepszą drużynę zwyciężając we wszystkich pojedynkach i pewnie sięgając po tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. Gratulujemy!

Kolejny medal dla UKS Struga - tym razem srebrny - zdobyły dziewczęta w kategorii do lat 13 - Ludwika Moczulska i Klaudia Adamczyk. Tuż za podium uplasowała się druga z naszych żeńskich ekip - w kategorii do lat 10 Julia Chalaba i Agata Orłów zajęły czwarte miejsce. W kategorii chłopców do lat 13 nasi zawodnicy - Jakub Broma, Kacper Waś oraz Tomasz Wojciechowski wywalczyli siódmą lokatę. Najmłodsza drużyna całych mistrzostw - Daniel Gachewicz, Michał i Mateusz Muzaj oraz Antoni Piotrowski - zakończyła występ na 10 pozycji w kategorii chłopców do lat 10.

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć tenisa stołowego oraz zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2015 roku''.

zdjecie: 78629