Uroczyste zakończenie zajęć w roku k.o. 2014/2015 grupy baletowej "MAŁA BALERINA" w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskieg

MOK Marki MOK

 30 czerwca 2015    17:02

Relacja:

Uroczyste zakończenie zajęć w roku k.o. 2014/2015 grupy baletowej "MAŁA BALERINA" 23 czerwca 2015 roku

    Czerwiec to miesiąc, który zwiastuje nadejście lata, natura zachwyca zapachem łąk, pól i lasów. Dni są coraz dłuższe i wszyscy czekamy letniego, wakacyjnego wypoczynku. Czerwiec w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego to czas uroczystych spotkań we wszystkich sekcjach zajęć pod koniec sezonu kulturalno - oświatowego. 23 czerwca 2015 roku odbyło się uroczyste zakończenie zajęć dziecięcej grupy baletowej "MAŁA BALERINA" prowadzonej przez pedagog Ewę Górską - Michniewską. Występ małych balerin zapowiedziała z wielką przyjemnością Krystyna Klimecka - dyrektor MOK, podkreślając jak wiele wysiłku dziewczynki włożyły w przygotowanie się do znakomitego pokazu swoich umiejętności, które starannie zdobywały przez cały rok.

    Mając na uwadze walor artystyczny przygotowywanego występu dyrektor MOK ? Krystyna Klimecka-stworzyła wspaniałe warunki do tego, aby tancerki mogły wystąpić na profesjonalnie przygotowanej scenie w blasku reflektorów, z pięknie przygotowaną dekoracją i nagłośnieniem. Pokaz finałowy odbył się w Sali Widowiskowej MOK w Ząbkach; sala wypełniona była po brzegi zaproszonymi gośćmi-rodzicami, członkami rodziny dziewczynek.

    Uroczystość przybrała charakter występu, na który zostali zaproszeni rodzice dziewczynek. Dziecięcą grupębaletową tworzą trzy grupy w trzech stopniach zaawansowania (początkujący, "solówki", zaawansowani) dziewczynek, uczestniczek zajęć. W sumie w sezonie k.o. 2014/2015 w zajęciach "MAŁEJ BALERINY"uczestniczyło blisko 100 dziewcząt w wieku od 3 do 7 lat.

   Program przygotowany na to popołudnie dokładnie ukazywał umiejętności młodych adeptek tej trudnej dziedziny tańca, jaką jest balet. Dziewczęta występowały w przepięknych kostiumach baletowych (body gimnastyczne połączone ze spódniczką, rękawki, diademy na uczesanych w koczek włosach) uszytych z niezwykłą dokładnością i bardzo pięknie ozdobionych. Warto zaznaczyć, że podczas występu każda z dziewczynek zmieniała kostium kilka razy, co wiązało się z bardzo dokładnym zaplanowaniem przebiegu występu jak również urządzeniem garderoby (w przebieraniu dziewcząt pomaga zwykle kilka osób).

    Program występu przemyślano w taki sposób, aby każda z dziewczynek mogła przedstawić swoje indywidualne możliwości taneczne oraz te, które powodują, konsolidację grupy podczas wspólnych prezentacji. Podczas fantazji baletowych dziewczęta prezentowały podstawowe kroki baletowe, uniesienia, podnoszenia rąk, sposób poruszania się po scenie właściwy dla tańca klasycznego. Z finezją i delikatnością układały dłonie, stopy tak, aby każdy ruch ich ciała był idealnie zrównoważony z akompaniamentem muzycznym, który zawierał spokojne melancholijne utwory znakomitych kompozytorów muzyki poważnej. Finałowym tańcem przygotowanym przez Ewę Górską-Michniewską a przepięknie i brawurowo zatańczonym przez baleriny był"Dziadek do orzechów" oraz "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Mimo tremy dziewczęta zatańczyły wspaniale, czego dowodem były długo nieustające brawa, jakimi obdarowała je publiczność.

    Warto nadmienić, że balet to nie tylko taniec to sposób wychowania przez sztukę tańca. Co istotnejeden z wielu sposobów wychowania, jaki zgodnie z misją instytucji realizujemy w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego. Wychowania w umiłowaniu m. in. do sztuki, pozytywnych postaw czy zasad kindersztuby wpływających znakomicie na zachowanie oraz dokonywanie wyborów życiowych.

   Tajniki tańca klasycznego zgłębia się przez lata ciężkiej, wyczerpującej, ale przynoszącej wspaniałe efekty pracy, czego wszystkim "MAŁYM BALERINOM", pedagogom oraz osobom współpracującym serdecznie życzymy. Niech wakacje będą czasem spokojnego, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 78662
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry