Zakończenie roku w "Przedszkolandii" MOK - Piknik w Nadleśnictwie Drewnica.

MOK Marki MOK

 30 czerwca 2015    17:12

Relacja:

Piknik "Przedszkolandii" Nadleśnictwo Drewnica 24 czerwca 2015 roku

    24 czerwca 2015 r. dzieci uczęszczające do "Przedszkolandii" w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego wybrały się wraz z opiekunami na autokarową wycieczkę do Nadleśnictwa Drewnica  położonego nieopodal miejscowości  Ząbki.  Sprzyjająca aura - tego dnia lato poczęstowało wszystkich tylko niewielkim zachmurzeniem-zapowiadała dobrą zabawę na łonie natury. Wielką atrakcją dla dzieci była podróż autokarem, niektóre po raz pierwszy w życiu podróżowały bez rodziców a na dodatek szczególnym środkiem transportu, jakim jest autokar. Wszystkim  małym i dużym  podróżnikom okazję do wycieczki stworzyła Krystyna Klimecka-Dyrektor MOK, która zorganizowała wycieczkę, realizowaną przy współpracy instruktorek ?Przedszkolandii?. Instruktorki przygotowały na ten dzień szereg atrakcji również na wypadek niepogody. Grupa miała do dyspozycji teren rekreacyjny dostosowany do potrzeb i do każdej pogody (wiata chroniące przed deszczem i wiatrem, miejsce do pieczenia kiełbasek, polana).

    Na miejscu powitała nas pani, pracująca w dziale edukacji Nadleśnictwa Drewnica. Wspólnie z nią wybraliśmy się na ścieżkę edukacyjną położoną na terenie nadleśnictwa. Pani  rozmawiała z dziećmi o życiu lasu, opowiadała ciekawostki na temat zwierząt jak również roślinności i o tym, w jaki sposób możemy zaprzyjaźnić się z lasem, aby była to korzyść dla obu stron. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Pokazała dzieciom budkę lęgową dla ptaków, opowiedziała, w jaki sposób ptaki urządzają sobie swoje małe domki i zaprosiła nas do obejrzenia paśnika, lizawki oraz tzw. ?młodnika?, czyli młodego, dwuletniego lasu (zasadzonego do celów edukacyjnych na wybranym fragmencie ścieżki ). Po drodze obejrzeliśmy również mrowisko, w którym pracowali jego mieszkańcy. Pani opowiadała jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci bardzo mądrze dzieliły się ze sobą uwagami, że w lesie należy zachowywać się cicho i nie można rozpalać ognisk, poza miejscami do tego wyznaczonymi.

Na zakończenie pouczającego spotkania dzieci mogły zwiedzić budynek m.in. Posterunku Straży Leśnej i przyjrzeć się pracy urzędujących tam osób. W sali konferencyjnej dzieci uczestniczyły w pokazie multimedialnym dostosowanym do ich wieku, a prezentującym zagadki związane ze zwierzętami leśnymi oraz przyrodą lasu w ogóle.

    Następnie na polanie rozpoczęły się gry i zabawy zręcznościowe z udziałem dzieci i rodziców. W ruch poszła kolorowa chusta, na której dzieci-dzięki sile rąk dorosłych- mogły skakać jak na trampolinie. Dzieci goniły się w berka i próbowały podejść "Babę Jagę". Na chętnych czekały kolorowe piłki, wyścigi w workach i z szarfami, jednakże czas zabawy upłynął szybko a czekały dla nas wszystkich kiełbaski z grilla. Kiełbaska, ketchup i bułeczka oraz słodkie zapasy przywiezione ze sobą-menu iście turystyczne smakowało wszystkim wyśmienicie.

   Po konsumpcji przyszedł czas na chwile wytchnienia przy ognisku. Instrukotrka k.o. Paulina Borzeckazaprosiła wszystkich do wspólnych gier i pląsów oraz zaintonowała kilka piosenek z akompaniamentem gitary.Instruktorka k.o. Edyta Czyżkowska wraz z Anną Sobieraj (mamą Zuzi) zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce, połączonej z zabawnymi scenkami, w których wystąpili rodzice w roli zwierząt leśnych. I tak pobyt w Nadleśnictwie Drewnica dobiegł końca. Na zakończenie dzieci i rodzice podziękowali serdecznie pedagogom za całoroczną pracę wychowawczą i opiekę nad ich dziećmi. Instruktorki MOK otrzymały pamiątkowe "drzewko absolwentów" ozdobione dziecięcymi fotografiami portretowymi, co było ogromną niespodzianką dla wychowawczyń prowadzących Klubik "Miś".

    Nasyceni  powietrzem wprost ze środka "zielonych płuc" naszej okolicy, uśmiechnięci i zmęczeni zabawami na łonie natury wracaliśmy do Marek. Tymczasem życzymy słonecznych, spokojnych i bezpiecznych wakacji!!!

 Natomiast uroczyste wręczenie nagród książkowych oraz dyplomów dla dzieci "PRZEDSZKOLANDII" Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego miało miejsce 26 czerwca 2015 roku.

  "PRZEDSZKOLANDIA" to autorski projekt MOK, to m.in. Klubik "Miś" - zajęcia dydaktyczne, opiekuńczo-wychowawcze, i integracyjne, dla dzieci w wieku 3-4 lat. Spotkania "PRZEDSZKOLANDII" to zajęcia prowadzone trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w dwóch grupach wiekowych (I grupa - 3 latki w godz. 9.00-12.00, II grupa - 4 latki w godz. 12.30-15.30) ze scenariuszem z wykorzystaniem różnych metod i form (min. z elementami pedagogiki zabawy, dramy) przygotowywanym przezdyplomowanych pedagogów posiadających odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć. Spotkania każdej grupy trwają trzy godziny i mają swój ustalony rytm. Odbywają się w stosownie przygotowanej i wyposażonej sali, gdzie na dzieci czekają zabawki edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne (chusty i tunele animacyjne, woreczki, instrumenty, pacynki itp.).

  Myślą przewodnią Klubiku "Miś" w "PRZEDSZKOLANDII" jest "nauka przez zabawę". To właśnie poprzez zabawę wychowawcy starają się stwarzać sytuacje sprzyjające zdobywaniu wiedzy oraz rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu, zaspokajają ciekawość poznawczą dzieci oraz rozwijają i doskonalą ich czynności samoobsługowe. Nie mniej ważna jest spontaniczna zabawa przedszkolaków, na którą nie braknie czasu podczas zajęć, która daje możliwość wszechstronnego rozwoju. Podczas zajęć (codzienne zajęcia dydaktyczne, rytmika, język angielski itp.) staramy się stworzyć możliwie jak najwięcej sytuacji wychowawczych i poznawczych, w których dziecko nabywa konkretne umiejętności adaptacyjne. W roku k.o. 2014/2015 w zajęciach "PRZEDSZKOLANDII" uczestniczyło 50 dzieci.

  Po całym roku wytężonej pracy dzieci czekają na wakacje. Nasze dzielne przedszkolaki przekroczą zupełnie nowy, ciekawy i fascynujący etap swojej edukacji - przekroczą próg przedszkola lub szkoły.  Trzymamy kciuki a tymczasem życzymy słonecznych wakacji!!!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]  

Galeria

zdjecie: 78682
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry