Uroczyste zakończenie zajęć w Ognisku Plastycznym MOK dla dzieci 7-12 lat.

MOK Marki MOK

 30 czerwca 2015    17:20

Relacja: Uroczyste zakończenie zajęć w Ognisku Plastycznym MOK dla dzieci 7-12 lat 24 czerwca 2015 roku 

24 czerwca 2015 o godzinie 17:00 w Sali plastycznej Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego  odbyło się uroczyste zakończenie zajęć plastycznych dla dzieci 7-12 lat. Spotkanie, z udziałem Dyrektor MOK Krystyny Klimeckiej, poprowadziła artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka, główny instruktor plastyki w MOK.

W minionym roku kulturalno-oświatowym uczestnicy zajęć stworzyli wiele pięknych prac, zyskali też uznanie w dwóch konkursach plastycznych "Moja Zabawka" XXIV edycja konkursu zorganizowanego przez MDK Ochota oraz "Ahoj! Markowa Woda" zorganizowanego przez Wodociąg Marecki. W konkursie moja zabawka nagrodzonych zostało 17 uczestników naszych zajęć: WERONIKA BIARDA, BARTOSZ KALINOWSKI, NATALIA KOPESTYŃSKA, POLA KOSTRZEWA, ŁUCJA KWIATKOWSKA, MAŁGORZATA MAŃKOWSKA, AMELIA MARON, MARCIN MIEDZIK, GABRIELA NOWACZEWSKA, ZOFIA PATEK, KLAUDIA PAZIEWSKA, SZYMON ROGOWSKI, KAJETAN SZCZEPURA, MARTYNA TRYK, JULIA WILGOS, TOMASZ WOJCIECHOWSKI i JULIA ZUCHNICKA, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Otrzymaliśmy tez dwie piękne zbiorowe nagrody w postaci materiałów plastycznych do wykorzystania na zajęciach. Marecki Ośrodek kultury zorganizował i sfinansował przejazd nagrodzonych uczestników na uroczysty finał, gdzie mogli również obejrzeć wspaniałe przedstawienie "Mała syrenka", które w  moim odczuciu również było elementem nagrody. W konkursie "Ahoj! Markowa woda".Uczestnicy naszych zajęć zdominowali kategorię klas I-III zdobywając w niej większość nagród. Gratulujemy naszym uczestnikom: LENIE PRERZANOWSKIEJ, PATRYKOWI MALINOWSKIEMU i NATALII WYSOCKIEJ, których prace znajdą się w kalendarzu wydanym przez Wodociąg Marecki. Wystawę, na której zobaczymy prace z konkursu naszych wodociągów z ostatnich kilku lat, będziemy mieli przyjemność podziwiać w Galerii MOK we wrześniu,  zapraszamy.

Owocem pracy dzieci jest wystawa, którą prezentujemy obecnie w Sali Plastycznej, to 15 plansz oraz gabloty ścienne pokazujące różne techniki (pastele suche i tłuste, rysunek: węglem, ołówkiem, kredkami, flamastrami, malarstwo: farbami wodnymi, akrylami, akwarelą, ozdabianie tkanin, figurki z plasteliny, glinki samoutwardzalnej, ozdobne lampiony), które uczestnicy poznają na zajęciach. Starałam się pokazać jak najwięcej prac, ale niektóre tematy były realizowane w większych formatach-wtedy z żalem, ale musiałam wybrać tylko nieliczne. Starałam się, aby każdy był reprezentowany na wystawie, ale w przypadku osób, które dołączyły do grupy już na wiosnę, ilość prezentowanych prac jest proporcjonalnie mniejsza.

Uczestnicy zajęć odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i przy słodkim poczęstunku życzyliśmy sobie wesołych wakacji!

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 78706
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry