Uroczyste zakończenie roku k.o. 2014/2015 w Ognisku Plastycznym MOK-Warsztaty plastyczne dla młodzieży.

MOK Marki MOK

 30 czerwca 2015    17:26

25 czerwca 2015 o godzinie 18:00 w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego  odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów malarstwa i rysunku dla młodzieży i dorosłych oraz otwarcie wystawy "W krainie sztuki". Spotkanie, z udziałem Dyrektor MOK Krystyny Klimeckiej  poprowadziła artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka, główny instruktor plastyki w MOK.

Owocem pracy uczestników jest wystawa, którą prezentujemy obecnie w Galerii MOK, to 27 plansz pokazujących różne techniki (malarstwo akrylowe, akwarela, rysunek: tuszem, ołówkiem, węglem , białym pastelem, flamastrami a także wydzieranka) które nasi adepci sztuki poznają na zajęciach. Chciałam, by każda osoba, która przynajmniej przez miesiąc pracował na zajęciach była prezentowana choć jedną pracą. W tym roku bardzo ładnie wyszły prace białym pastelem na czarnym papierze, a także tematy, odnoszące się do różnych zjawisk znanych z historii sztuki, takich jak: op-art., pop-art. Czy motyw vanitas.

Uczestnicy zajęć odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i przy słodkim poczęstunku życzyliśmy sobie wesołych wakacji!

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 78718
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry