24 lipca 2015    09:32

Przepraszamy, że z poślizgiem, ale za nami trochę pracy. Już spieszymy z kolejnymi podsumowaniami naszej pracy.


Maj jest miesiącem ochrony przeciwpożarowej. W tym miesiącu obchodzony jest także Dzień Strażaka, w którym wspominamy swojego patrona i, choć wspomnienie św. Floriana przypada na 4 maja, przyjął się zwyczaj świętowania przez cały miesiąc, by obchody nie kolidowały ze sobą. I tak 3 maja, w naszym mieście, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski odbyła się Msza Św. w naszej intencji, zaś 4 maja zostaliśmy wyznaczeni przez Prezesa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, oddział w Wołominie, do reprezentowania całego powiatu podczas wojewódzkich obchodów w Warszawie oraz XI Pielgrzymki Strażaków do Relikwii św. Floriana.2 maja z polecenia PSK* udaliśmy się do usunięcia powalonego drzewa w okolicach ulicy Spacerowej.

5 maja odwiedziliśmy przedszkolaków na ul. Zdziarskiej.

16 maja odbyła się w naszym mieście I Marecka Noc Muzeów, podczas której wszyscy chętni mogli odwiedzić nasza remizę, a także być świadkami pokazów ratowniczo-gaśniczych. Dziękujemy za odwiedziny i pozytywne słowa skierowane w naszą stronę.

18 maja udaliśmy się do kolizji drogowej przy ul. Piłsudskiego, w którym brały udział 4 pojazdy.

19 maja gasiliśmy ok 350 m2 poszycia leśnego w rejonie ul. Kurpińskiego.

22 maja nasi druhowie wzięli udział w konkursie "5 Złotych Minut".

23 maja udaliśmy się do niedogaszonego ogniska przy zbiorniku "Konne".

24 maja koło godz. 19:40 udaliśmy się w miejsce wypadku drogowego na DW 631, gdzie zderzyły się 3 pojazdy, a jedna z osób poszkodowanych została zabrana na badania diagnostyczne do szpitala.

28 maja interwniowaliśmy po kolizji 2 samochodów.

29 maja zjawiliśmy się na festynie rodzinnym w przedszkolu przy ul. Cichej.

30 maja już z samego rana zostaliśmy wezwani do pożaru samochodu na skrzyżowaniu ul. Wspólnej i Piłsudskiego. Na szczęście w nieszczęściu pożar objął jedynie komorę silnika.

Następnie wzięliśmy udział w Majówce Rowerowej, w której dwie nasze druhny ruszyły razem z uczestnikami jako pomoc przedmedyczna.

31 maja wzięliśmy udział w festynie rybackim z okazji Dnia Dziecka.

Oprócz powyższych działań trwały intensywne przygotowania do naszej uroczystości przekazania sztandaru i włączenia w struktury KSRG.


Zachęcamy do śledzenia wydarzeń z życia jednostki na portalu Facebook oraz Strefie Druha (osp.com.pl).

 

*słowniczek:

KSRG - Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy stanowi integralną część bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.  Jego konstrukcja zakłada, że zasady realizacji podstawowych zadań ratowniczych są niezmienne i dostosowane do specyfiki wszelkiego rodzaju zdarzeń, również zdarzeń masowych lub klęsk żywiołowych, kiedy siły i środki ratownicze są niewystarczające, a organizacja działań ratowniczych wymaga modyfikacji priorytetów oraz dokonania uproszczeń w procedurach działania.

PSK - Powiatowe Stanowisko Kierowania - dyspozytorzy sił i środków, którzy odbierają zgłoszenia z numerów 998 i 112

687[M]36; 687[M]37 - numery operacyjne samochodów ratowniczo-gaśniczych OSP Marki

GBARt - rodzaj samochodu ratowniczo-gaśniczego 687[M]36 OSP Marki - średni samochód specjalny, gaśniczy ze zbiornikiem i autopompą, ratownictwa technicznego

JRG - Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza - zespół sił i środków (ludzi i sprzętu) Państwowej Straży Pożarnej udająca się do zdarzeń ratowniczo-gaśniczych

rota - najmniejsza grupa, w której działają strażacy, składa się z dwóch ludzi - przodownika i pomocnika roty

KDR - Kierujący Działaniem Ratowniczym - dowódca działań, z reguły dowódca pierwszego zastępu PSP, który dotarł na miejsce, bądź sam dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP

Galeria

zdjecie: 78981

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry