Lotto Poland Bike Marathon w Markach!

START:    9 sierpnia 2015

Paweł Pniewski UMMarki

 5 sierpnia 2015    13:32

Czas na debiut! W niedzielę 9 sierpnia kolorowy peleton Poland Bike po raz pierwszy w historii zawita do podwarszawskich Marek. Ta miejscowość, niemal przylegająca do stolicy, będzie areną jedenastego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się przy ulicy Grunwaldzkiej w Markach.

- Z wielką przyjemnością zadebiutujemy w Markach. To teren wymarzony do jazdy na rowerach górskich - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Marki ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinny przypaść do gustu miłośnikom dwóch kółek. Trasa jest niezwykle malownicza i zróżnicowana. Runda MINI jest dość techniczna i przebiega po przepięknych, pejzażowych szlakach w Lasach Drewnickich. Pętla MAX została wytyczona na wymagającym, pofałdowanym i interwałowym obszarze Wólka Radzymińska - Rynia - Białobrzegi, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów. Zapraszam w niedzielę 9 sierpnia do podwarszawskich Marek! Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (56 km), MINI (31 km) oraz FAN (8 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Marek w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

XI etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Markach organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Marki i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Mieszkańcy Marek są zwolnieni z opłaty startowej za okazaniem dowodu osobistego, Karty Markowianina lub Mareckiej Karty Dużej Rodziny (opłata zostanie pobrana wyłącznie za chip do pomiaru czasu i numer startowy - 20 złotych).

Gościem specjalnym mareckiego etapu Lotto Poland Bike Marathon  będzie mistrz rowerowego trialu Krystian Herba. Przedstawi pokaz swoich niezwykłych umiejętności. To człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie, trzykrotny rekordzista Guinnessa. To trzeba zobaczyć!

BIURO ZAWODÓW 05-270 Marki, ul. Grunwaldzka (Miasteczko Poland Bike) - 8 sierpnia (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 9 sierpnia (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX) PROGRAM ZAWODÓW 8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN) 8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX) 9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross) 10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike 11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2001-2002, sektor II - rocznik 2003-2004, sektor III - rocznik 2005-2006, sektor IV rocznik 2007-2008) 11.15 - start dystansu FAN (8 km) 12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI 12.30 - start dystansów MAX (56 km) i MINI (31 km) 13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników

15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike ("kolarski makaron", ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci - Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów). Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Galeria

zdjecie: 79184
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry