Kajakowy spływ rzeką Liwiec ze Stowarzyszeniem "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Fotorelacja.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 16 sierpnia 2015    20:51

15 sierpnia br. odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" spływ kajakowy rzeką Liwiec. Tuż przed godziną 9.00 wyjechaliśmy z Marek. Po około godzinie dotarliśmy na miejsce. Tu czekały na nas już kajaki. Krótkie omówienie trasy i już płyniemy. Liwiec przywitał nas gościnnie i majestatycznie, meandrując poprzez mazowieckie łąki. Wkrótce zrobiliśmy pierwszy przystanek, aby ochłodzić ciało rozgrzane palącym słońcem, gdyż temperatura tego dnia wynosiła grubo ponad 30 stopni Celsiusa. Z szacunkiem dla wody zażywaliśmy orzeźwiającej kąpieli. Liwiec w niektórych miejscach, szczególnie na zakolach, miał nawet 2 metry głębokości. Jednakże w czasie niemal całego spływu było widać piaszczyste dno, a tuż nad nim rybki. Były kiełbie, płotki, a nawet ktoś widział okazałego okonka. Po około 4 godzinach spływu dotarliśmy na zamek i zbrojownię w Liwie. Tak, tak ... zbrojownię, gdyż w tym zamku znajduje się największa kolekcja broni białej w Polsce. Nie potrzebowaliśmy przewodnika, gdyż o historii tego miejsca opowiedział nam Zbigniew Paciorek -prezes Stowarzyszenia MPS. Z zamkiem w Liwie związana jest również legenda o tragicznie zmarłej "Żółtej Damie" i trzech pierścieniach, która podobno w rocznicę swojej "niewinnej" śmierci pojawia się za zamku. Tego dnia odbywał się tam również turniej rycerski. Można było przyjrzeć się zmaganiom bojowników, skosztować średniowiecznych potraw i trunków oraz kupić pamiątki. Do Marek wróciliśmy około godz. 21.00. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Ktoś nawet zaproponował, aby jeszcze pod koniec wakacji powtórzyć spływ, jednak tym razem, aby to był spływ dwudniowy z biwakiem. Kto wie ?

W spływie uczestniczyło 30 kajakarzy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Zdjęcia: Bogusia Sieroszewska i Tomasz Paciorek

Galeria

zdjecie: 79410
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry