Zapraszamy na ekologiczne warsztaty do parku miejskiego

START:    22 sierpnia 2015

Paweł Pniewski UMMarki

 20 sierpnia 2015    08:57

W sobotę, w parku miejskim składanie budek lęgowych dla ptaków i budek dla owadów.

W najbliższą sobotę, 22 sierpnia, w strefie "Na weekend zostaję z Rodziną  w Markach" odbędzie się rodzinne składanie budek lęgowych dla ptaków oraz budek dla owadów w ramach projektu "EkoMarki - obywatelskie inicjatywy lokalne na rzecz środowiska", finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Będziemy składać:

1)  budki lęgowe dla ptaków

(w ramach inicjatywy: Sponsoring dla skrzydlatych - akcja zakładania budek dla ptaków i nietoperzy w celu zwiększenia liczby potencjalnych miejsc lęgowych i gniazdowych tych zwierząt),

2) domki dla owadów

(w ramach inicjatywy: Przeciwdziałanie zanikaniu owadów zapylających - zakup i montaż w terenie w okolicy jednego z osiedli w Markach budek i domków dla owadów zapylających - pszczół, błonkówek).

Już w najbliższą sobotę


22 sierpnia 2015 roku


od godziny 14.00 w Parku Miejskim


W ramach projektu zostaną również przeprowadzone ciekawe prelekcje dotyczące ptaków - gniazdowników oraz pożytecznych owadów. Na wszystkich chętnych czekają narzędzia oraz fachowa pomoc.


Na strudzonych warsztatami czekać będzie owocowy poczęstunek :)


Warsztaty będą prowadzone podczas akcji "Na weekend zostaję z Rodziną w Markach", która realizowana jest w ramach kampanii "Postaw na Rodzinę" w weekendy w godz. 14:00-18:00.


Galeria

zdjecie: 79531
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry