Relacja z wczasów rodzinnych w Krynicy-Zdrój zorganizowanych przez Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

MOK Marki MOK

 20 sierpnia 2015    12:16

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Wczasy rodzinne w miejscowości Krynica-Zdrój
w terminie 20.VII -1. VIII. 2015
Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego


 Tegoroczne wczasy rodzinne w Krynicy - Zdrój zorganizowane w dniach 20.VII -1. VIII. 2015 przez Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego upłynęły pod znakiem przepięknej, słonecznej pogody, bardzo bogatego programu kulturalno-turystycznego przygotowanego z wielką starannością pod kątem różnorodności atrakcji przez dyrektor MOK Krystynę Klimecką oraz przede wszystkim pod znakiem wspaniałej serdecznej atmosfery.


Sama Krynica - Zdrój nazywana "perłą polskich uzdrowisk" jest idealnym miejscem na letni wypoczynek-miasto przyciąga pięknem architektury willi i estetycznych deptaków. W urokliwych zakątkach parków zdrojowych można dostrzec fontanny oraz przepięknie usytuowane i wyeksponowane dywany kwiatowe.


W trakcie rodzinnych wczasów w Krynicy - Zdrój grupa z Marek była zakwaterowana w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami w wygodnym Ośrodku Wypoczynkowym "Tęcza" położonym w części uzdrowiskowej Krynicy-Zdrój w pobliżu kolejki na Górę Parkową oraz basenu odkrytego, a 800 m od głównego deptaku i pijalni wód.


Wczasowicze mieli zapewnione trzy posiłki a menu stanowiły przysmaki znakomitej, domowej kuchni. Ośrodek "Tęcza" serwował smaczne i obfite posiłki nie tylko na co dzień, ale też, w ramach wczasów zorganizował dwie uroczyste kolacje.


Program wyjazdu był bardzo bogaty począwszy od spaceru z przewodnikiem po Krynicy (Deptak, Pijalnie wody mineralnej, Stoki Góry Parkowej, Muzeum Nikifora), poprzez wycieczkę do Muszyny (łemkowskie wsie Powroźnik, Szczawnik oraz cerkwie, Muszyńskie Ogrody Biblijne, Ogrody Sensoryczne) a skończywszy na przejeździe malowniczą Doliną Popradu (uzdrowisko Żegiestów, Piwniczna, Stary Sącz, Klasztor Sióstr Klarysek, Ołtarz Papieski), wczasowicze mogli podziwiać malownicze plenery Beskidu Sądeckiego również podczas wyprawy na Jaworzynę Krynicką położoną w dolinie Czarnego Potoku. Na szczyt  prowadzi najdłuższa (mierząca 2 km) i najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa. Po drodze roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki (m.in. Beskid Niski, Wyspowy, fragment Gorców, Pienin oraz Tatr). Zejście ze szczytu z przewodnikiem do muzeum na Jaworzynie (trasa ok 1,5 km) stanowi dopełnienie tej wyjątkowej wycieczki.


 Znajdująca się w pobliżu ośrodka Góra Parkowa stanowiła świetny rekreacyjny teren do pieszych spacerów i wspinaczek oraz przejażdżek kolejką szynową kursującą z dolnej stacji przy deptaku. Podczas pobytu w Krynicy uczestnicy wzięli również udział w wycieczce pieszej na jedną z gór Beskidu Sądeckiego-Huzary, której nazwa ma zawiązek z ważnym wydarzeniem historycznym czyli Konfederacją Barską. Dużą atrakcją dla wszystkich było przekroczenie granicy ze Słowacją w miejscowości Leluchów oraz dwu godzinny Spływ Dunajcem łodziami flisackimi na trasie Czerwony Klasztor-Leśnica, podczas którego można było podziwiać Góry Czerchovskie, Levockie, Magurę Spiską, Tatry Wysokie i Bielańskie oraz Pieniny. Wycieczka zakończona przejściem od przystani końcowej do Chaty Pieniny, gdzie przy dźwiękach kapeli góralskiej można było pooddychać świeżym górskim powietrzem, była znakomitym spotkaniem z naturą i przyrodą w dolinie Leśnickiego Potoku położonego na terenie Pienińskiego Parku Narodowego.


W pięknej Krynicy oraz okolicach Beskidu Sądeckiego nie można się nie zakochać-zwłaszcza jeśli wyjazd upłynął pod znakiem wypoczynku, przyjaznej atmosfery i prawdziwie wakacyjnej pogody. Uczestnicy wczasów mieli okazję wypoczywać i spędzać miło czas w doborowym towarzystwie. Nasi wspaniali wczasowicze z Marek - to sympatyczna grupa kulturalnych, sympatycznych, pogodnych, aktywnych osób.


Bo właśnie ludzie oraz atmosfera wzajemnej serdeczności jaką tworzą wokół siebie jest doskonałą okazją do nawiązywania nowych, interesujących znajomości i podtrzymywania tych już istniejących-często zapoczątkowanych właśnie podczas wyjazdów proponowanych przez MOK w Markach. W rzeczy samej to wizytówka wszystkich wyjazdów z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. T. Lużyńskiego, który dba o to, aby każdy-młodszy i starszy znalazł w jego ofercie coś dla siebie.


Mamy nadzieję, że za rok o tej samej porze i w tym samym miejscu Krynica - Zdrój przywita nas pięknym słońcem i przywoła niezapomniane wspomnienia jakie zachowamy przez najbliższy rok pełen inspiracji oraz wytężonej pracy.


Tymczasem zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej - pierwsze powakacyjne wycieczki już na jesieni!


Marecki Ośrodek Kultury
im. T. Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 79543
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry