Markowianie na Monte Cassino. Fotorelacja.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 27 sierpnia 2015    14:52


22 sierpnia 2015 r. wyruszył z Marek Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki - Monte Cassino 2015. Jest to swego rodzaju zwiastun i przetarcie szlaku corocznego Rajdu, który odbędzie się  w dniach 12-22 maja każdego roku, tak aby docelowo spotkać się na uroczystościach w rocznicę bitwy 18 maja. Jednym z pomysłodawców Motocyklowego Rajdu jest Dariusz Chmielewski -rodowity mieszkaniec Marek i aktywny członek Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Rajd Marki - Monte Cassino jest objęty honorowym patronatem Burmistrza Marek -Pana Jacka Orycha. O Rajdzie informowaliśmy już wcześniej  -przeczytaj tutaj


Dwa dni temu Markowianie dotarli na Monte Cassino. Poniżej krótka relacja Darka Chmielewskiego przesłana specjalnie dla mieszkańców naszego miasteczka oraz fotorelacja.


"25.08.2015. zajechaliśmy na Monte Cassino. Około godziny 18.00 zapaliliśmy znicze. Odmówiliśmy modlitwę za zmarłych. Wspomnieliśmy markowian walczących w czasie II wojny światowej. Nawiązaliśmy też kontakt z Polakami z muzeum. Nocowaliśmy obok cmentarza na łące. 26.08.2015 byliśmy w Watykanie i spaliśmy u sióstr Urszulanek. Kolejny raz nocleg załatwił Ks. Paweł Rytel-Andrianik. Teraz jedziemy do Asyżu. Wieczorem nocujemy w Cesenatico nad samym morzem  -też u sióstr Urszulanek. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Marek. Dariusz Chmielewski".


Zapraszamy o oglądania.


Zdjęcia: Klaudia Chmielewska córka Darka, uczestniczka Rajdu.


Bukiet czerwonych maków od mieszkańców Marek przygotowała Bogusia Sieroszewska.


Galeria

zdjecie: 79753
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry