Relacja z wczasów rodzinnych w Darłówku zorganizowanych przez Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

MOK Marki MOK

 28 sierpnia 2015    10:25

Relacja: Wczasy rodzinne w miejscowości Darłówko w terminie 27.VI-9. VII. 2015 Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

Wczasy rodzinne w Darłówku zorganizowane w dniach 27.VI-9. VII. 2015 przez Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego upłynęły w serdecznej atmosferze pod znakiem przepięknej, słonecznej pogody a przede wszystkim bogatego programu kulturalno-turystycznego zrealizowanego przez kierowniczkę wczasów Jolantę Sowińską.

Darłówko nadmorska część miasta Darłowa stanowi chroniony krajobraz Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Całe miasteczko z pięknie odnowionym centrum aż tętni życiem: wszędzie pełno jest kawiarenek, restauracji i tawern, gdzie można skosztować wyśmienitą świeżą rybę; sklepów i straganów z pamiątkami oraz wspaniałą, oryginalną, biżuterią z bursztynu. Na tzw. deptaku co krok można spotkać wędrownych muzyków i teatry uliczne, nietrudno o pamiątkową fotografię z postaciami rodem z morskich opowieści.

Darłówko słynie z szerokich i długich plaż (blisko 5 km długości) oraz czystych kąpielisk. W swej architekturze przyciąga wzrok ciekawy port, latarnia morska oraz rozsuwany most, łączący zachodnią i wschodnią część Darłówka.

W trakcie rodzinnych wczasów w Darłówku grupa z Marek wypoczywała w wygodnym Ośrodku Wczasowym "Posejdon", położonym blisko pięknej plaży (w odległości 100 m), a zarazem bardzo blisko od centrum Darłówka. Sam ośrodek posiada bardzo bogate zaplecze rekreacyjno - sportowe: salę świetlicowo - dyskotekową, salę telewizyjną, obszerną stołówkę. Na terenie znajduje się także boisko sportowe, plac zabaw oraz miejsca na ogniska i grill.

Wczasowicze zakwaterowani byli w pokojach 2 osobowych o standardzie hotelowym z łazienkami. Wyżywienie stanowiły trzy posiłki. Ponadto zorganizowano 2 wieczorki taneczne i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

 Program wczasów rodzinnych Mareckiego Ośrodka Kultury obfitował w ciekawe wycieczki krajoznawcze. Oprócz pobytów na urokliwej, piaszczystej plaży wczasowicze wzięli udział w zwiedzaniu z przewodnikiem Darłowa wraz z jego największymi atrakcjami i zabytkami (m.in. Rynek, Kościół św. Gertrudy, Zamek Książąt Pomorskich). Zwiedzili również samo Darłówko, po którym mieli okazję wielokrotnie spacerować oraz Cisowo, w której znajduje się pierwsza otwarta w Polsce Farma Wiatraków. Wczasowicze zwiedzili też mniej znane, ale za to bardzo ciekawe atrakcje turystyczne-Dolinę Charlotty Strzelinko-ZOO z Krainą Bajek. Kolejnym ciekawym miejscem okazał się być pobyt na Międzynarodowym Zlocie Historycznych Pojazdów Wojskowych-Darłówko 2015, który od wielu lat przyciąga pasjonatów tematyki militarno-historycznej.

Wspaniała była także fakultatywna, całodniowa wycieczka do Ogrodów Tematycznych HORTULUS w Dobrzycy obejmujących kompozycje 28 ogrodów w różnych stylach-np. japoński, angielski, śródziemnomorski-oraz-ogrody wodne, cienia i zapachu, kamienne, skalne, które otrzymały od Polskiej organizacji Turystycznej wyróżnienie w konkursie na najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku.

Uczestnicy wczasów mieli okazję wypoczywać i spędzać czas w znakomitym towarzystwie. Od wielu lat nasi wczasowicze z Marek stanowią grupę sympatycznych, kulturalnych, ciekawych świata, aktywnych osób. W rzeczy samej to wizytówka wszystkich wyjazdów z Mareckim Ośrodkiem Kultury im. T. Lużyńskiego, który dba o to, aby każdy-młodszy i starszy znalazł w jego ofercie coś dla siebie.

Trzeba podkreślić, że grupa marecka była pod stałą opieką rezydenta, co jest ważne zwłaszcza w przypadku wyjazdów wielopokoleniowych, co nie tylko zapewnia poczucie bezpieczeństwa ale też jest doskonałą okazją do nawiązywania nowych, interesujących znajomości i podtrzymywania tych już istniejących-często zapoczątkowanych właśnie podczas wyjazdów proponowanych przez MOK w Markach.

Wczasy rodzinne z MOK w Darłówku zdecydowanie należy zaliczyć do bardzo udanych. Z rozrzewnieniem wspominamy miniony wakacyjny czas. Tymczasem zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej-pierwsze wycieczki w nowym sezonie kulturalno-oświatowym już jesienią.

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 79794
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry