Wyprawa w poszukiwaniu źródeł rzeki Długiej

START:    3 września 2015

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 30 sierpnia 2015    21:45

W dniach od 9 do 12 września 2015 r. odbędzie się wyprawa geograficzno-przyrodnicza, której celem jest dotarcie do źródeł rzeki Długiej. Ta pierwsza ekspedycja o takim charakterze ma również za cel przeprowadzenie inwentaryzacji przyrodniczej i krajobrazowej na całym biegu tej rzeki.

W tej swoistej ekspedycji udział weźmie 12 dzieci i młodzieży z mareckich szkół pod opieką wychowawców, przyrodników, regionalistów. Warto podkreślić, że na czas prowadzenia opisywanego projektu, dla wsparcia jego realizacji zostanie zatrudniony doświadczony przyrodnik, który będzie towarzyszył grupie badaczy wolontariuszy w trakcie wszystkich działań.

Wyprawa doszła do skutku m.in. dzięki  powstaniu projektu "EkoMarki", w którym Fundacja Sendzimira we współpracy z Urzędem Miasta Marki oraz mieszkańcami Marek realizuje projekt  - obywatelskie inicjatywy lokalne na rzecz środowiska.

Koordynacją całej wyprawy zajmuje się Pani Katarzyna Biejat z Fundacji Sendzimira oraz Zbigniew Paciorek ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" Wyprawa finansowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wyprawa zaplanowana jest na 4 dni. Realizowana będzie etapami, których długość uzależniona będzie od kondycji jej uczestników oraz warunków atmosferycznych.

Dzieci i młodzież zostaną przeszkoleni w czasie 2-3 godzinnych warsztatów z metodyki prowadzenia obserwacji oraz rozpoznawania najważniejszych dla okolicy gatunków zwierząt i roślin. Szkolenie będzie dotyczyło również wyszukiwania potencjalnych zagrożeń dla przyrody i środowiska naturalnego na badanym obszarze.

Po zakończeniu wyprawy opracowany zostanie specjalistyczny raport, zawierający m.in. dokumentację fotograficzną fauny i flory występującej na całej długości rzeki Długiej,  a także dokumentację zagrożeń dla jakości wody.

Bardziej szczegółowe informacje związane z wyprawą zamieścimy w dniu 8 września 2015 r.

Zapisy przyjmowane są drogą mailową: zbigniew.paciorek1007@gmail.com lub telefonicznie 606-873-795 do dnia 3 września 2015.

Galeria

zdjecie: 79874
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry