Relacja z Półkolonii w MOK w ramach akcji "LATO W MIEŚCIE 2015".

MOK Marki MOK

 31 sierpnia 2015    12:11

Akcja LATO W MIEŚCIE 2015

w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

17 -28 sierpnia 2015 roku

Akcja "Lato w mieście 2015" w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego została z powodzeniem zrealizowana w formie PÓŁKOLONII dla dzieci w wieku 7 -10 lat.  Autorski program dyrektor Krystyny Klimeckiej zawierał bardzo interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, a stworzone warunki do jego realizacji dały możliwość organizacji atrakcyjnych zajęć poprowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę ośrodka. Ogółem podczas 10 dni w zajęciach wzięła udział grupa licząca 45 dzieci w wieku 7 -10 lat.

Atrakcje jakie zaplanowano w programie półkolonii udało się z powodzeniem zrealizować a należały do nich m.in. zajęcia integracyjne "POZNAJMY SIĘ", które poprowadzone przez instruktorki Paulinę Borzecką, Edytę Czyżkowską oraz Antoninę Michalską w formie zabawy dla dużej grupy z wykorzystaniem ćwiczeń integracyjnych pozwoliły na bliższe poznanie się uczestników półkolonii podzielonych na dwie grupy wiekowe.

Dzieci wzięły również udział w WARSZTATACH TANECZNYCH prowadzonych przez instruktorkę Mistrzów Polski Kingę Jakubowską, która, na co dzień w naszym ośrodku prowadzi ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT". Podczas zajęć dzieci mogły poznać podstawowe kroki oraz figury związane z popularnymi stylami tańców. W różnego rodzaju rytmach muzycznych oraz zabawach grupa stawiała pierwsze kroki na parkiecie, co okazało się być świetnym ćwiczeniem integrującym grupę. Konsolidacji grupy sprzyjały również regularnie prowadzone ZAJĘCIA W GRUPACH-(np. plastyka, zabawy animacyjne, ćwiczenia, gry stolikowe, planszowe, wspólne oglądanie filmu na dużym ekranie itp.).

 Dzieci miały także okazję zostać konstruktorami ŁAZIKÓW MARSJAŃSAKICH podczas Warsztatów naukowych FUNIVERSITY oraz odbyć kosmiczną podróż w PLANETARIUM rozstawionym w sali głównej MOK-u. Ponadto wzięły również udział w warsztatach naukowych UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO pt.: "Chemia na wesoło i naukowo".

Korzystając z uroków lata i wspaniałej słonecznej pogody dzieci brały udział w zabawach w pobliskim PARKU MIEJSKIM oraz placu zabaw na Osiedlu DERBY i Podwórko NIVEA. Sprzyjająca aura pozwoliła miło spędzić czas podczas WYCIECZEK autokarowych na ZALEW ZEGRZYŃSKI oraz na BASEN Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Pod opieką RATOWNIKA dzieci bezpiecznie mogły wykąpać się w jeziorze i w basenie oraz brały udział w zabawach na plaży i placu zabaw. Spotkanie z naturą i przyrodą pozwoliło dzieciom z zainteresowaniem wysłuchać opowieści o SOWACH PŁOMYKÓWKACH, które zawitały do MOK-u w ramach przygotowanych ZAJĘĆ PRZYRODNICZYCH.

Wspaniałą atrakcją była całodzienna autokarowa wycieczka do "MAZOWIECKIEGO ZAŚCIANKA" mieszczącego się w Grabowie koło Tłuszcza. Na miejscu dzieci podziwiały okolicę podróżując wozem traperskim zaprzęgniętym w konia oraz podziwiały przyrodę podczas spaceru po lesie. Po przejażdżce obejrzały kolekcję starodawnych przedmiotów użytkowych zgromadzoną w ludowej chacie. Tutaj też czekały na nich zwierzątka wycięte z drewna, które własnoręcznie szlifowały papierem ściernym a następnie malowały dowolnie farbami wodnymi - w ramach warsztatów "Zabawki naszych dziadków", jakie przygotowali gospodarze - powstały kolorowe, fantazyjne, estetyczne prace. Ponadto dzieci miały okazję dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat właściwości drewna oraz zobaczyć proces jego obróbki. W czasie, kiedy wyroby rękodzielnicze wysychały, żeby można było je zabrać do domu, na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca, a kiełbaska prosto z ogniska, smakowała tego dnia jak nigdy przedtem.

Dzieci wzięły również udział w KONKURSIE PLASTYCZNYM opracowanym przez instruktorkę Luizę Wojciechowską-Konopkę. W związku z tym powstały bardzo interesujące prace na temat: "ZDROWIE TO PODSTAWA! JAK DBAĆ O NIE? PROSTA SPRAWA". Ponadto odbyły się eliminacje oraz finał TURNIEJU WARCABOWEGO, który przyciągnął miłośników tej gry. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny i wyłoniono laureatów nagród, nagrody specjalnej Dyrektora MOK oraz wyróżnień. Energii do udziału we wszystkich atrakcjach półkolonii dodawały wszystkim smaczne DWUDANIOWE OBIADY serwowane na miejscu w MOK-u a przygotowywane przez FIRMĘ CATERINGOWĄ Pawłowscy.

Ostatni dzień półkolonii, upłynął na wycieczce do WARSZAWSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO, gdzie w towarzystwie przewodnika odwiedziły stałych jak i nowych mieszkańców ZOO. Wesoło spędzony czas na Placu Zabaw oraz znakomite lody, jak również słoneczna, wakacyjna aura-to wszystko spowodowało, że trudno było wierzyć w zbliżające się zakończenie naszych półkolonii.

Bowiem właśnie w takiej serdecznej i rodzinnej atmosferze Półkolonie w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego dobiegły do finału. Na zakończenie razem obejrzeliśmy prezentację fotograficzną ze wspólnie spędzonego na półkoloniach czasu. Następnie dyrektor Krystyna Klimecka podziękowała wychowawcom za rzetelną pracę, rodzicom za współpracę oraz uczestnikom za miło i bezpiecznie spędzony czas, życząc wszystkim dobrego i spokojnego finiszu tegorocznych wakacji oraz zaprosiła na DZIEŃ OTWARTY MOK-u 12 września (sobota) od godz. 15.00, prezentujący naszą działalność w nowym roku kulturalno-oświatowym. Wakacyjny czas dobiegł końca!!! Zapraszamy na zajęcia do MOK-u!!!

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 79896
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry