2 września 2015    11:34

Resortowe dzieci. Media
Kontrowersyjna książka, która nikogo nie pozostawi obojętnym. "Resortowe dzieci. Media" to pierwsza z planowanych pięciu publikacji. Seria podporządkowana jest tezie, że przynależność w przeszłości członków rodziny do KPP czy PZPR, ich praca w milicji, służbie bezpieczeństwa lub pełnienie jakichkolwiek stanowisk w państwie polskim w latach 1945-1989 ma wpływ na postawę polityczną znanych osób, że przekłada się na ich krytyczny stosunek do lustracji i tzw. dekomunizacji oraz na możliwość awansu zawodowego i życiowego w dzisiejszej Polsce. W tym duchu autorzy książki "Resortowe dzieci" piszą o rodzicach i krewnych Daniela Passenta, Ernesta Skalskiego, Jerzego Baczyńskiego, Krzysztofa Teodora Toeplitza, Janiny Paradowskiej, Mariusza Waltera, Tomasza Lisa, Moniki Olejnik, Piotra Kraśko, Alicji Resich-Modlińskiej, Moniki Richardson, Marka Niedźwieckiego, Marcina Mellera, a także Aleksandra Kwaśniewskiego, Jerzego Owsiaka oraz innych popularnych dziennikarzy i postaci medialnych.

Iza Klementowska
Minuty. Reportaże o starości
Wszyscy się zestarzejemy. A przynajmniej ten, kto dożyje starości. Każdy ma w swojej rodzinie starsze osoby, które wymagają opieki. Kochamy naszych bliskich, ale niejednokrotnie bardzo ciężko jest nam zrozumieć, czy też przyjąć do wiadomości, że ich energia słabnie, zdrowie podupada, umysł nie pracuje już tak sprawnie, jak kiedyś i nie zawsze bliscy będą dla nas kochani, czy wyrozumiali, ponieważ sami nie za bardzo potrafią poradzić sobie z postępującym niedołężnieniem. I często zdarza się wówczas, że opieka nad nimi wymaga od nas sporej dawki cierpliwości. Pozwala zrozumieć, jak nasi bliscy przeżywają własne starzenie się, czym jest dla nich starość, czym może się stać, jak się z nią oswoić, jak na nią przygotować i jak pomóc starzejącym się osobom.

Michał Olszewski
Najlepsze buty na świecie
Poruszające reportaże Michała Olszewskiego o ludziach, którzy zmagają się z rzeczywistością, o wykluczonych i niedostosowanych. Książka Najlepsze buty na świecie opowiada o - wydawać by się mogło - małych sprawach toczących się na obrzeżach zwyczajnego życia. Dramatach rozgrywających się pod powierzchnią małej stabilizacji. Miejscach, w których pamięć o wojnie i jej ostatnich świadkach przybiera coraz bardziej groteskowe formy. Wiosce zagubionej w jednej z podkarpackich kotlin, w której maltretowany przez księdza ministrant popełnia samobójstwo. Kobietach chroniących się przed przemocą domową w przytuliskach. Najlepsze buty na świecie to historie, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Bolesne, choć napisane oszczędnym tonem teksty na szczęście nam na to nie pozwolą.

Alek Rogoziński
Ukochany z piekła rodem
Popularna autorka romansów podczas wakacji w Zakopanem poznaje przystojnego fotografa. Szybko zostają parą. Pisarka, przeżywa u boku sporo młodszego kochanka upojne chwile. Jest pewna, że spotkała mężczyznę swojego życia. Nie wie, że jej ukochany nie ma czystych intencji i... szybko spotka go za to kara!
Ukochany z piekła rodem to początek serii kryminałów, których bohaterkami są: Joanna, znana romansopisarka, i jej menedżerka Betty.

Filip Springer
Miedzianka. Historia znikania
Kupferberg - Miedzianka, niewielkie miasteczko nieopodal Jeleniej Góry, którego nie ma. Tak jak nie ma gospody Ratuszowej, gdzie miejscowe panie, plotkując przy jednym ze stolików, krzywiły się zniesmaczone, gdy ich mężowie śpiewali "Gdybyś miał jeszcze jedną teściową, to...". Nie ma zabaw, podczas których Martin Lachmann grał na saksofonie, a dookoła wirowały roztańczone pary. Nie ma również browaru, papierni, zakładu kamieniarskiego, warsztatów rzemieślniczych. Nie ma pani Trenkler, która szyła koszule, pań Assmann i Alex, które zajmowały się pościelarstwem, pani Bräuer, która handlowała masłem i jajkami.

Rosanna Ley
Dom na Sycylii
Rodzinne tajemnice, wielkie namiętności, ukryte przed laty skarby... "Dom na Sycylii" to wciągająca opowieść o trzech pokoleniach kobiet, nieoczekiwanym spadku, podróży, która odmienia życie i starej willi na malowniczej wyspie.
Czterdziestoletnia Brytyjka, Tess Angel, jest zdumiona, gdy otrzymuje list od prawnika z informacją o spadku. Dowiaduje się, że odziedziczyła od zupełnie nieznanej jej osoby piękny, choć nieco zniszczony dom na Sycylii. Być może matka Tess, Flavia, która urodziła się na tej wyspie, mogłaby pomóc w wyjaśnieniu zagadki. Jednak kobieta, która opuściła ojczyste strony podczas II wojny światowej i zupełnie zerwała kontakty z włoską rodziną, nie chce opowiadać o swojej przeszłości. Za to odradza córce przyjęcie spadku. Dlaczego? Czyżby willa Syrena kryła jakiś sekret, który według Flavii nie powinien wyjść na jaw?

Tariq Ali
W cieniu drzewa granatu
Pierwsza część Kwintetu Muzułmańskiego, bestsellerowego cyklu powieści historycznych ukazujących ścieranie się islamu i chrześcijaństwa w Europie. W cieniu drzewa granatu to saga rozgrywająca się w scenerii arabskiej Hiszpanii, opowiadająca o przełomie epok, lojalności, zdradzie, utraconej miłości i rodzinnej tajemnicy. Tariq Ali, brytyjski pisarz pakistańskiego pochodzenia, przenosi czytelników do Granady u schyłku panowania władców muzułmańskich. Jest rok 1499. Jiménez de Cisneros - bezwzględny arcybiskup Toledo, zagorzały orędownik rekonkwisty i inkwizycji - obsesyjnie dąży do całkowitego usunięcia Maurów z Hiszpanii i wymazania ich kultury z historii chrześcijańskiej Europy. Za cichym przyzwoleniem Izabeli Kastylijskiej przeprowadza konfiskatę i publiczne palenie muzułmańskich ksiąg oraz przymusowe konwersje Arabów. Świat eklektycznej, wyrafinowanej andaluzyjskiej kultury oraz harmonijnego współistnienia muzułmanów, chrześcijan i Żydów dobiega właśnie końca. W tych burzliwych czasach, w obliczu zagłady
własnej cywilizacji rodzina arabskich arystokratów Al-Hudajl zmuszona będzie dokonywać dramatycznych wyborów. Umar Ibn Farid jest głową rodu i przywódcą społeczności muzułmańskiej. Ciąży na nim odpowiedzialność zarówno za życie krewnych, jak i poddanych. Jak wysoką cenę gotów jest zapłacić za wierność własnej tradycji? Jaką podjąć decyzję, gdy trzeba wybierać między życiem a szacunkiem dzieci, przyjaciół, podwładnych?

Guillaume Musso
Papierowa dziewczyna
Po burzliwym zakończeniu romansu z wybitną pianistką pisarz Tom Boyd pogrąża się w depresji, nadużywa narkotyków i alkoholu. Przechodzi również kryzys twórczy. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi, której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na trzeci tom. Tom nie może się z tym wszystkim uporać. Zamyka się w swojej luksusowej willi w Malibu, nie odpowiada na telefony przyjaciół, zaczyna myśleć o samobójstwie. Jego przyjaciele, Milo i Carole, starają się mu pomóc. Milowi, jako agentowi literackiemu Toma, szczególnie zależy aby Tom dokończył swoją książkę, zwłaszcza że zaliczki od wydawców już zostały wydane, a saga właśnie jest ekranizowana.
Któregoś dnia, kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza, gaśnie światło, wiatr otwiera drzwi balkonowe i deszcz zaczyna zalewać salon, przed półprzytomnym Tomem pojawia się przemoknięta dziewczyna i przedstawia się jako Billy Donelly, bohaterka jego powieści, i utrzymuje, że "wypadła" z niedokończonego zdania z 266 strony pierwszej części sagi... Faktycznie, w trakcie druku luksusowej edycji powieści popełniono błąd produkując 100 tysięcy wadliwych egzemplarzy, które urywają się na 266 stronie... Nakład ma zostać zniszczony, zaś Billy, bohaterka kolejnych części sagi utrzymuje, że jej losy są teraz w rękach pisarza. Musi dokończyć sagę, aby Billy mogła przeżyć. Zaczyna ingerować w życie osobiste Toma i z pomocą Mila i Carole powoli wyciąga go z załamania i wyprowadza na prostą.

Don Wallace
To będzie mój dom
Poznaj życie na francuskiej wsi! Don w wyspie Belle-Île zakochał się bez pamięci. Razem z żoną podjęli decyzję o zakupie domu do remontu. Mimo tego, że nie wszystko idzie po ich myśli, nie opuszcza ich dobry humor!

Miroslav Zamboch
W służbie klanu
Brutalny świat zajadłej wojny klanów. Wszystko co kochacie w prozie Żambocha.
Ducatti wydobywa aktywne drogie kamienie dla klanu czarodziejów w Górach Północnych. Nie jest łatwo, bo skoncentrowana tam magia w przeciągu kilku godzin potrafi wypalić mózg każdego zwyczajnego człowieka. Na dużej głębokości wystarczy do tego kilka sekund. W Głębinie mogą przeżyć jedynie czarodzieje.
Kamieni pożądają wszystkie klany. A o to, czego chcą wszyscy, zazwyczaj toczy się krwawa walka.

John D. Mayer  
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
W naszej naturze leży zainteresowanie życiem wewnętrznym i prywatnym przyjaciół, bliskich, ale i całkiem obcych nam ludzi. Niektórzy z nas świetnie rozumieją motywacje otoczenia, inni nie radzą sobie z tym najlepiej.
Mayer odsłania przyczyny tej rozbieżności, wyjaśnia w jaki sposób najlepsi "obserwatorzy" rozwinęli swoją wysoką inteligencję osobowościową. Ilustrując swoje tezy przykładami z życia młodych sportowców, policyjnych śledczych czy muzyków, pokazuje w jaki sposób jednostki o wysokiej inteligencji osobowościowej (świadome siebie, ciekawe innych, gotowe, by się zmieniać) potrafią rozpoznawać swoje pragnienia , przewidywać działania innych, a wykorzystując tę wiedzę ? podejmować lepsze życiowe decyzje.
Teoria profesora powstała na podstawie badań, które pokazują, jak duże mogą być różnice w zakresie umiejętności odczytywania ludzkich twarzy, trafnej ocenie wyborów, jakich musimy dokonywać w relacjach z innymi, w pracy, w życiu rodzinnym. Według Mayera zdolności potrzebne do radzenia sobie z rozwiązywaniem tego typu problemów stanowią pewien osobny, szczególny talent.

Ben Kane
Zapomniany Legion
Bestsellerowa trylogia Kroniki Zapomnianego Legionu nareszcie w Polsce! Ponad 800 000 sprzedanych egzemplarzy książek Bena Kane'a. Ta liczba mówi sama za siebie! Porywająca akcja, nieprzewidywalna fabuła i niezwykła panorama starożytnego świata.
Tarkwiniusz, etruski wojownik i wróżbita. Brennus Gall, jeden z najbardziej przerażających rzymskich gladiatorów. I Romulus, chłopiec-niewolnik, sprzedany do szkoły gladiatorów, ale marzący o zemście za los swój i siostry bliźniaczki, Fabioli.
Fabiola, sprzedana do domu publicznego jako trzynastolatka. Kochana przez jednego z najpotężniejszych ludzi Rzymskiej Republiki. Pełna nienawiści do nieznanego ojca, który zgwałcił jej matkę.
Ich losy są splecione ze sobą w fascynującej odysei. Zaczyna się ona w przesiąkniętym korupcją i przemocą Rzymie, ale kończy dużo dalej, na granicy znanego świata, gdzie obszarpane pozostałości rzymskiej armii ? Zapomniany Legion ? będą się zmagać z przytłaczającymi przeciwnościami, gdzie trzej mężczyźni staną oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

Anthony Capella  
Lody dla królowej
Wersal, rok 1671.
Carlo Demirco jest jedynym na świecie mistrzem biegłym w sztuce przygotowywania lodów. Jako nadworny cukiernik Ludwika XIV zdobywa sławę i pozycję, serwując najwymyślniejsze desery, których nie ma szansy posmakować nikt poza monarchą.
Carlo ma w życiu dwa cele: doskonalić swoje przepisy i zdobyć serce Ludwiki de Keroualle, pięknej, zielonookiej, inteligentnej i błyskotliwej, ale niestety, niemajętnej damy dworu. Ludwika i Carlo stają się trybikami w maszynerii świata wielkiej polityki, gdy oboje trafiają na dwór Karola II Stuarta, króla Anglii. Carlo jako prezent przypieczętowujący pakt militarny, Ludwika jako królewska nałożnica. Ona walczy o swoją pozycję na dworze, rywalizując o względu monarchy z innymi jego kochankami, między innymi ze słynną aktorką Nell Gwyn. On nadal doskonali swą sztukę, nie tracąc nadziei, że kiedyś zasłuży na względy ukochanej, a świecie wielkiej polityki wszystko, nawet umiejętności cukiernika, może posłużyć za narzędzie do osiągnięcia celu. Czy wśród dworskich tajemnic, spisków, knowań i zdrad jest jeszcze miejsce na czystą miłość?

AUDIOBOOKI

CD MP3 UCIEKINIERKA

CD MP3 NIEWIDZIALNY MORDERCA

CD MP3 KORONA ŚNIEGU I KRWI

CD MP3 TĘSKNIĘ ZA SOBĄ

CD MP3 OSTATNI KTÓRY UMRZE

CD MP3 ZIARNO PRAWDY

CD MP3 OFICER I SZPIEG

CD MP3 MIT LINCOLNA

CD MP3 ZIELONA WYSPA

CD MP3 ZWODNICZY PUNKT

PRAWDA I INNE KŁAMSTWA

CD MP3 STUHROWIE HISTORIE RODZINNE

CD MP3 ŚMIERĆ W BRESLAU

CD MP3 PIĄTY BEATLES

CD MP3 MORDERSTWO POD CENZURĄ

Galeria

zdjecie: 80003
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry