Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego OFERTA PROGRAMOWA ZAJĘĆ STAŁYCH 2015/2016 dla dzieci, młodzieży i dorosłych

MOK Marki MOK

 2 września 2015    15:42

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego OFERTA PROGRAMOWA ZAJĘĆ STAŁYCH 2015/2016 dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w zajęciach stałych - artystycznych, klubowych i edukacyjnych, które organizujemy w 32. roku kulturalno-oświatowym. Wypracowane przez lata formy działalności, a większość z nich prowadzimy od początku istnienia naszej placówki, cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

OGNISKO PLASTYCZNE: Rozwija umiejętności w różnych dziedzinach sztuk plastycznych. Uczestnicy naszych zajęć kontynuują naukę w średnich i wyższych szkołach plastycznych. Piękne zbiorowe wystawy prac, nie tylko w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, wykonanych w naszej pracowni i poza nią, są wspaniałą promocją i zachętą dla uczestników zajęć do dalszego tworzenia.

WARSZTATY MALARSTWA I LEKCJE RYSUNKU oraz KONSULTACJE  dla młodzieży i dorosłych

czwartki godz. 17.00-19.00

Przyjdź i odkryj swój talent! Zapewniamy poznanie podstaw rysunku artystycznego, zasad kompozycji, teorii barw. Uczestnicy zajęć mają okazję zapoznać się z bogatą ofertą ciekawych technik plastycznych: rysunek - węgiel, ołówek, kredka, tusz oraz malarstwo - olej, akryl, tempera, akwarela, gwasz, pastele, a także techniki mieszane. Ważnym celem jest pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności postrzegania rzeczywistości i kształtowanie świadomości estetycznej przez przekazywanie wiedzy z zakresu historii sztuki. Udzielamy też konsultacji i dokonujemy korekty prac wykonanych poza ogniskiem.

WARSZTATY BATIKU dla młodzieży i dorosłych

poniedziałki godz. 17.00-20.00

Chcesz malować oryginalne obrazy na tkaninie? Poznaj wspaniałą technikę batiku polegającą na powlekaniu roztopionym woskiem miejsc nieprzeznaczonych do zabarwienia w zamierzony przez wykonawcę sposób, a następnie zanurzaniu tkaniny w kąpieli barwiącej. Batiki powstają według projektu własnego lub mistrzów.

WARSZTATY RĘKODZIEŁA dla dorosłych i młodzieży

soboty 2 razy w miesiącu - godz. 9.00-11.30

Terminy zajęć podajemy w  comiesięcznym programie MOK -  www.mokmarki.pl

Różne techniki rękodzielnicze dla każdego: scrapbooking i techniki papierowe, decoupage, kolaż, filc, wycinanka, techniki mieszane. Uczestnicy warsztatów wykonują własnoręcznie przedmioty ozdobne lub użytkowe oraz dekoracje m.in. świąteczne. Zapewniamy wszystkie narzędzia i materiały.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE dla dzieci 7-12 lat

- grupa I - środy godz. 16.15-17.45 - grupa II - środy godz. 17.55-19.25

Zapraszamy na zajęcia, które rozwijają wyobraźnię oraz zdolności plastyczne, a także zapewniają dobrą zabawę. Dzieci poznają tu techniki rysunkowe: ołówek, kredka, tusz, węgiel, pastele suche i olejne; techniki malarskie: farby plakatowe, tempera, gwasz, akwarela, malowanie na szkle; formy rzeźbiarskie i przestrzenne: z gliny, mas plastycznych, papieru, a także: wycinanie, wydzieranie, przygotowanie prac z materiałów przyrodniczych i inne techniki dekoracyjne. Spotykają się tu dzieci uzdolnione plastycznie i te, które po prostu lubią się bawić malowaniem czy rzeźbieniem.

OGNISKO MUZYCZNE dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Indywidualna nauka gry na instrumentach muzycznych na poziomie początkującym i zaawansowanym. Program nauczania dostosowany jest do każdego ucznia, jego zainteresowań muzycznych, talentu, wieku. Uczniowie podczas zajęć praktycznych, mają możliwość zapoznania się z podstawami teorii muzyki, kształceniem słuchu, czytaniem i pisaniem nut. Nasi wytrwali, pracowici i utalentowani uczniowie pomyślnie zdają egzaminy do szkół muzycznych. O poziomie nauczania i różnorodności repertuaru najlepiej można się przekonać na uroczystych koncertach organizowanych dwa razy do roku (zimowy i letni).

GITARA

wtorki i środy - godziny popołudniowe i wieczorne, indywidualne ustalenia wg zgłoszeń.

Jeżeli chcesz grać na gitarze, śpiewać piosenki przy akompaniamencie gitary, zapisz się na indywidualne lekcje gry w naszym ognisku. Każdy  uczeń  powinien  mieć  swój  instrument.

PIANINO i KEYBOARD

wtorki, środy, czwartki godziny popołudniowe i wieczorne, indywidualne ustalenia wg zgłoszeń.

Lubisz muzykę poważną? Słuchasz znanych utworów muzycznych? A może chcesz zagrać znane melodie na uroczystościach rodzinnych, towarzyskich bądź stworzyć amatorski zespół muzyczny? Zapraszamy na zajęcia indywidualne w klasie pianina i keyboardu

- nauczysz się czytać nuty oraz samodzielnie grać na wysokiej klasy instrumencie.

SKRZYPCE

piątki - godziny popołudniowe i wieczorne, indywidualne ustalenia wg zgłoszeń.

Zachwyca cię gra na skrzypcach? Skrzypce to instrument smyczkowy dający duże pole do rozwoju i ekspresji twórczej i wszechstronne możliwości wykonywania zarówno klasycznej muzyki solowej, kameralnej, orkiestrowej a także rozrywkowej. W nauce gry na skrzypcach ważne są początki - właściwe ustawienie ręki będzie rzutowało na szybkość i prawidłowość dalszej nauki.

TRĄBKA

poniedziałki - godziny popołudniowe i wieczorne, indywidualne ustalenia wg zgłoszeń.

Trąbka to fantastyczny instrument dęty blaszany, który ma szerokie zastosowanie w kreowaniu muzyki. Występuje w muzyce klasycznej i rozrywkowej, kameralnej, jak i symfonicznej, oraz jazzowej. Zajęcia i repertuar dostosowane są poziomem do indywidualnych zdolności, umiejętności, potrzeb i upodobań ucznia.

STUDIO PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ - uczestnicy od 7 do 14 lat

poniedziałki godz. 17.30-18.30 i 18.30-19.30.

Lubisz śpiewać piosenki? Chcesz występować na koncertach? Zgłoś się do naszego zespołu! Nasz repertuar to utwory o tematyce dziecięcej i młodzieżowej pisane przez wybitnych współczesnych kompozytorów. Uczymy się prawidłowej emisji głosu, dykcji, interpretacji piosenek oraz pracy z mikrofonem.

ZAJĘCIA TANECZNE:

KLUB TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT" dla dzieci i młodzieży środy: - początkujący godz. 17.00-18.00 - średniozaawansowani godz. 18.00-19.00 - grupa turniejowa środy i piątki godz. 19.00-20.30

"Atut" ma w swoim repertuarze układy taneczne w różnych stylach tańca nowoczesnego - disco dance, hip-hop, jazz dance i dance show. W zespole jest kilka grup podzielonych wiekowo - zaczynając od najmłodszych, a kończąc na formacji zaawansowanej z najdłuższym stażem tańca. Rozwijają się tu zainteresowania taneczne, poczucie rytmu i słuchu. Nasi tancerze osiągają wysoki poziom sprawności ruchowej dzięki treningowi akrobatycznemu, który odbywa się w ramach zajęć wspomagających taniec. Prezentują się jako soliści, w duetach i formacjach tanecznych. Zespół uczestniczy w przeglądach, konkursach: wojewódzkich, ogólnopolskich, między-narodowych, występuje na imprezach miejskich i szkolnych. W czasie swojej działalności odniósł wiele sukcesów w Polsce i za granicą.

DZIECIĘCA GRUPA BALETOWA "MAŁA BALERINA" zajęcia baletowe dla dzieci 4-8 lat

wtorki: - początkujący godz. 17.00-17.45 - zaawansowani godz. 18.00-18.45 - solówki godz. 18.45-19.30

Podczas tych zajęć każde dziecko ma szansę bliżej zapoznać się ze sztuką baletową oraz uczestniczyć w lekcjach tańca klasycznego. Zajęcia baletowe nie tylko koordynują i harmonizują ruchy ciała i prostują sylwetkę, ale też rozwijają poczucie rytmu, pamięć,  wyobraźnię przestrzenno-ruchową, uwrażliwiają na piękno ruchu. Balet jest doskonałą podstawą do innych tańców, a ponadto zapoznaje dzieci z utworami muzyki poważnej. Na pokazach dzieci występują ubrane w klasyczne stroje baletowe wypożyczone przez MOK

ZAJĘCIA KLUBOWE:

KLUB SENIORA dla emerytów i rencistów oraz sympatyków

czwartki godz. 16.30

Spotkania klubowe, imprezy artystyczne i okolicznościowe, projekcje filmowe, prelekcje, pokazy zdrowego żywienia, wieczorki taneczne, autokarowe wycieczki krajowe i zagraniczne, wczasy oraz wyjazdy do warszawskich kin, teatrów, galerii, muzeów, ogrodów, restauracji i  wiele innych atrakcji. Program jest realizowany przy współpracy zarządu klubu. Seniorzy uczestniczą też z ogólnie dostępnych wydarzeniach kulturalnych w MOK-u.

PRZEDSZKOLANDIA - Klubik "MIŚ" dla dzieci w wieku 3 lat

poniedz., środy, piątki godz. 9.00-12.00

Zajęcia integracyjne, opiekuńczo-wychowawcze i dydaktyczne, gry, zabawy tematyczne, nauka piosenek i wierszy, teatrzyk, plastyka, język angielski, rytmika. Ułatwiamy dzieciom nawiązać kontakty z rówieśnikami i rozwinąć zdolności intelektualne, ruchowe i manualne. Organizowane są również imprezy okolicznościowe przy współpracy z rodzicami i wycieczki dla dzieci ich rodzin. Zapewniamy naszym podopiecznym miłą, kameralną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE:

SZKOŁA PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA WOJAKOWSKICH  dla dzieci i młodzieży

czwartki, godz. 16.00-17.30 i 17.30-19.00

Roczne kursy. Chcesz szybciej i skuteczniej się uczyć? Masz dosyć pamięciowego uczenia się? Nauka zajmuje ci za dużo czasu? A może chcesz dostawać lepsze stopnie? Nauczymy cię skutecznej nauki. Zdziwisz się jak sprawnie pracuje twój mózg. W programie także: ćwiczenia ortograficzne, liczenie, świetne metody zapamiętywania definicji, wyrazów obcych, dat historycznych, danych liczbowych, praca z tekstem, mapy myśli.

LOGOPEDIA I REEDUKACJA zajęcia indywidualne dla dzieci (od lat 6) oraz młodzieży mających trudności w mowie, pisaniu i czytaniu,

poniedziałki (ustalenia indywidualne wg zgłoszeń)

Uwzględniamy indywidualne potrzeby i możliwości dziecka m.in. zabawy, gry, ćwiczenia słuchowe, zadania manualne.

"FUNNY ENGLISH" czyli ZABAWNY ANGIELSKI - nauka języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat

Poniedziałki, grupa I - 17.00-17.45, grupa II - 17.50-18.35

Program zajęć jest oparty na treściach podręcznika "My Little Island", opracowanego do nauki języka angielskiego dzieci w wieku 3 - 5 lat, dla których angielski jest drugim językiem. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, z wykorzystaniem różnych form aktywności. Uczniowie poznają swoich rówieśników - bohaterów "My Little Island", z którymi przyswajają coraz to nowsze słowa i zwroty w języku angielskim.

UNIWERSYTET DZIECIĘCY MOK w Markach - interaktywne warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Zajęcia we wtorki Grupa I godz. 17.15-18.00, Grupa II godz. 18.15-19.00

Terminy zajęć podajemy w comiesięcznym programie MOK www.mokmarki.pl

Specjalnie opracowany blok zajęć cyklicznych, których celem jest poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań z przedmiotów nauk przyrodniczych, w tym chemii, fizyki, biologii i geografii. Gwarantujemy

ciekawe, niecodzienne lekcje z przedmiotów nauk przyrodniczych: chemii, fizyki, biologii i geografii i przyjemne spędzenie czasu. Łączymy zabawę z nauką!  Obowiązują zapisy.

Cykl zajęć "MAMA I JA" uczestnicy od 6 m-cy do 3 lat

"ŁAPU CAPU" - zajęcia rozwijające zmysły u niemowląt 6 - 12  m-cy "ANSE KABANSE" zajęcia integracyjne dla dzieci  od 12 m-cy do 3 lat (3 grupy wiekowe)

Zajęcia we wtorki i czwartki rano

Zapraszamy dzieci w wieku 6 m-cy - 3 lata wraz z opiekunami na spotkania integracyjne wspierające ogólny rozwój dziecka.  Zajęcia dają dzieciom możliwość swobodnej zabawy  i nawiązywania pierwszego kontaktu społecznego, a rodzice mają okazję do podzielenia się blaskami i cieniami rodzicielstwa z innymi.

Podczas zajęć  DZIECI:

- rozwiną zmysł słuchu, wzroku, dotyku, równowagi i ruchu - będą miały stworzona możliwość nauki i zdobywania kompetencji społecznych poprzez naśladownictwo oraz obserwowanie swoich rówieśników - dobrze i kreatywnie spędzą czas

Podczas zajęć  RODZICE:

- poszerzą swoją wiedzę na temat możliwości rozwojowych swojego dziecka - stworzą bazę pomysłów na zabawy i zabawki (m.in. zabawy sensoryczne, integracyjne, ruchowe, plastyczne) - będą mieli możliwość wymiany doświadczeń na temat rodzicielstwa

MECHANIKA I LEGO-ROBOTYKA ZAJĘCIA KONSTRUKCYJNE Z LEGO WeDo dla dzieci w wieku 7-10 lat

piątki - gr. I godz. 16.00, gr. II godz. 17.00, gr. III godz. 18.00.

Warsztaty w oparciu o program dydaktyczny dla szkół opracowany przez LegoEducation. Celem zajęć jest ćwiczenie logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, komunikacji i współpracy w grupie. Dzieci tworzą własne konstrukcje, mając do dyspozycji zestaw klocków Lego WeDo oraz notebooka.

WCZESNA NAUKA CZYTANIA metodą symultaniczno-sekwencyjną dla dzieci 5-6 lat

wtorki, jedna godzina lekcyjna

grupa I godz. 16.00, grupa II godz. 17.00, grupa III godz. 18.00

Polecana i skuteczna nowoczesna metoda dla wszystkich dzieci, także dla tych z opóźnionym rozwojem mowy, wadami wymowy oraz zagrożonych dysleksją.

DZIECIĘCY KLUB EDUKACJI LOGICZNEJ

(dwie grupy wiekowe)

 "IQ KIDS" dla dzieci 3 - 6 lat czwartki godz. 16.30 "IQ JUNIOR" dla dzieci 7 - 10 lat czwartki godz. 17.30

Czy wiesz w jaki sposób obudzić w dziecku umiejętność logicznego myślenia, aby samodzielnie mogło rozwiązywać problemy? Czy wiesz w jaki sposób poprawić jego koncentrację? Czy wiesz, że kreatywne myślenie przyczynia się do nauki rozwijania umiejętności społecznych Twojego dziecka? Zadbaj też o rozwój jego inteligencji!

Aktywne zajęcia w 15 osobowych grupach podczas których rozwijanie logicznego myślenia, ćwiczenia koncentracji oraz rozwój umiejętności społecznych i zaradności będą przyjemnością i dobrą zabawą.

WAŻNE INFORMACJE:

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników z przygotowaniem zarówno pedagogicznym, jak też specjalistycznym. Pedagodzy zwracają uwagę na rozwój każdego uczestnika zajęć indywidualnych i grupowych. Zajęcia odbywają się w estetycznych salach i pracowniach wyposażonych w stosowny  nowoczesny sprzęt oraz materiały i pomoce. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Odpłatność wg cennika Mareckiego Ośrodka Kultury.

Organizujemy także m.in.: imprezy z cyklu "Niedziela z mamą, niedziela z tatą", widowiska teatralne, bale i zabawy - dla dzieci, koncerty, recitale, wieczory literackie, wernisaże, imprezy patriotyczne i okolicznościowe - dla młodzieży i dorosłych; wiele z nich odbywa się w formie spotkań w "Kawiarence artystycznej". Wystawy malarstwa, tkaniny, batiku, grafiki, plakatu, rysunku, fotograficzne mareckich artystów profesjonalnych i amatorów oraz uczestników zajęć plastycznych i uznanych artystów spoza Marek, także zagranicznych. Konsultacje i warsztaty plastyczne - otwarte dla grup uczniów szkół mareckich przy okazji zwiedzania wystaw. Konkursy recytatorskie, plastyczne, wokalne, instrumentalne, ortograficzne (ogólnomiejskie i powiatowe), przeglądy małych form teatralnych dla dzieci i młodzieży. Autokarowe wyjazdy: do teatrów, kin, muzeów, galerii, klubów, parków i ogrodów oraz na wycieczki jedno i kilkudniowe, krajowe i zagraniczne, a także na wczasy rodzinne. "Lato w mieście" i "Zima w mieście" -  półkolonie.

Zapraszamy serdecznie!

Szczegółowe informacje i zapisy w sekretariacie MOK: poniedziałek -  piątek w godz. 12.00-18.00 Marki, ul. Fabryczna 2 tel.: (22) 781 14 06, www.mokmarki.pl

 

Galeria

zdjecie: 80053
fot. 1
fot. 3
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry