Rodzina Briggsów na Pikniku Parafialnym. Zapraszamy!

START:    13 września 2015

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 8 września 2015    13:01Szanowni Państwo,
w najbliższą niedzielę, tj. 13 września br. odbędzie się Piknik Parafialny -"Pożegnanie lata u św. Izydora". To już X - jubileuszowe spotkanie. Piknik rozpocznie się około godziny 13.00 po uroczystej Mszy Św., a o godz. 13.30 zapraszamy serdecznie na przedstawienie teatralne pt.: "Imieniny Flory Briggs" przygotowane przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". Aktorzy wcielą się w postaci z rodziny Briggsów, która żywo związana jest z historią naszego miasta.

Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" specjalnie dla mieszkańców Marek przygotowało również i inne atrakcje, tj. zaprosiliśmy na Piknik Parafialny garncarza. Będzie można przyjrzeć się z bliska sztuce garncarskiej, a także własnoręcznie ulepić naczynia. Pod namiotem Stowarzyszenia będzie można, jak w zeszłym roku, obejrzeć także eksponaty historyczne oraz militaria z II wojny światowej, takie jak: karabiny, bagnety, pistolety, amunicję i inne ciekawe znaleziska. Przedmioty sprzed wielu lat zaprezentuje Paweł Gendek -właściciel Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach. Pod naszym namiotem będzie również możliwość spotkania się z Darkiem Chmielewskim -uczestnikiem tegorocznego Motocyklowego Rajdu Marki - Monte Cassino.
Przewidziano również konkursy z nagrodami książkowymi.


Zapraszamy serdecznie :o)

Galeria

zdjecie: 80106
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry