Jakucki brylant dla markowianina

Michał Suchecki UKSStruga

 10 września 2015    23:55

W środę 09.09.15 w hotelu Mistral w Markach odbył się towarzyski mecz warcabowy Polska-Jakucja.
Przez blisko 5 godzin trwały zmagania na 100 polach pomiędzy 10-osobową reprezentacją Polski i utytułowanymi zawodnikami z dalekiej Jakucji.

Był to drugi dzień zawodów. Pierwsza partia meczu została rozegrana dzień wcześniej w Mińsku Mazowieckim.


Choć faworytami byli Jakuci (to prawdziwa potęga warcabowa!), polscy warcabiści nie odpuszczali, nawiązując piękną walkę. Choć w ostatecznym rozrachunku wygrali goście (14:6 i 13:7), to możliwość rywalizacji z zawodnikami o znacznie wyższych rankingach była dla naszych warcabistów cennym doświadczeniem. Dobrze w meczu zaprezentował się reprezentant UKS Struga Paweł Suchecki zwyciężając w pierwszej partii i remisując drugą. Przybyły wraz z reprezentacją Jakucji były prezydent Światowej Federacji Warcabowej Włodymir Iliicz Pitcyn za postawę w meczu wyróżnił Pawła wyjątkowym upominkiem: prawdziwym jakuckim brylantem (wprawdzie maleńkim, ale pięknym). To wspaniała pamiątka!

Jakuccy goście okazali się bardzo sympatycznymi ludźmi. W rozmowach wielokrotnie podkreślali, że podoba im się nasz kraj (byli w Karpaczu na Pucharze Polski, potem zamieszkali w hotelu w Warszawie, skąd przyjechali najpierw do Mińska Mazowieckiego, a potem do Marek).

Zawody w Markach zostały zorganizowane na miarę meczu międzynarodowego. Po uroczystej kolacji, na której towarzyszyli gościom przedstawiciele władz Miasta Marki, Pan Wiceburmistrz Radosław Bartosik otworzył zawody. Przez długi czas zawodnikom kibicowali Pan Paweł Pniewski (przedstawiciel Burmistrza Jacka Orycha) i Radny Dariusz Pietrucha.


Z zainteresowaniem obserwowali mecz i przeprowadzali wywiady redaktorzy z wołomińskiego Radia Fama, a później przybyli panowie z mareckiej telewizji internetowej Tuba Marek. Czekamy na relacje z imprezy.
Dla warcabistów, przedstawicieli PZWarc i UKS Struga, dla kibiców było to wielkie wydarzenie, o którym długo będą pamiętać.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu miasta Marki

Galeria

zdjecie: 80330
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry