"Pożegnanie lata u św. Izydora". Fotorelacja

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 września 2015    17:55

13 września 2015 r. odbył się X jubileuszowy Piknik Parafialny pt.: "Pożegnanie lata u św. Izydora", w którym Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" wzięło aktywny udział. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasteczka przygotowaliśmy inscenizację teatralną pt.: "Imieniny Flory Briggs". Nasz spektakl był hołdem złożonym rodzinie Briggsów za ich wkład w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Marek oraz zaangażowanie finansowe w budowę i wyposażenie pierwszej mareckiej świątyni.  .

Oprócz przedstawienia przygotowanego przez aktorów, amatorów ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA", można było obejrzeć militaria pochodzące z okresu II wojny światowej. Eksponaty z wielkim entuzjazmem, profesjonalizmem i zaangażowaniem prezentowali mieszkańcom właściciele Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach -Panowie Krzystof i Paweł Gendek. Był z nami również i żołnierz WiN, w którego rolę wcielił się nasz kolega Michał Gruszczyński (Grupa Rekonstrukcji Historycznej WiN). Jednakże chyba największą atrakcją, szczególnie dla dzieci był ...garncarz. Pod czujnym okiem rzemieślnika dzieci mogły "wyczarować" misy, dzbanuszki, wazy i inne naczynia.

Atrakcje trwały do późnego wieczora. Wydaje nam się, że było warto się zaangażować, gdyż w luźnych rozmowach z mieszkańcami otrzymywaliśmy liczne słowa uznania. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Pikniku. Zaś wideorelacje można zobaczyć na naszej stronie FB (klikając tutaj i tutaj) oraz na stronie lokalnej telewizji internetowej TUBA MAREK -klikając tutaj.

Zapraszamy

Galeria

zdjecie: 80341
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry