Marki wygrały aktywne przejście dla pieszych!

Paweł Pniewski UMMarki

 12 września 2015    19:33

Fundacja PZU ufunduje w tym roku budowę aktywnego przejścia dla pieszych przy ulicy Szkolnej w Markach.

1 września rozpoczęło się głosowanie w konkursie "Aktywne przejścia dla pieszych" organizowanym przez Fundację PZU. Konkurs wyłoni 20 laureatów - miejscowości, w których powstaną aktywne przejścia dla pieszych wyposażone w oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe oraz system stale święcących "kocich oczek".

Konkurs polega na oddawaniu głosów przez internautów na zgłoszone przejścia dla pieszych, które wymagają poprawy bezpieczeństwa. Do udziału w głosowaniu zakwalifikowane zostało przejście dla pieszych na ulicy Szkolnej na wysokości wejścia do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Żołnierzy AK II Rejonu "Celków" zgłoszone przez burmistrza miasta Marki.

Konkurs podzielono na 4 etapy. Laureatem pierwszego etapu konkursu, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zostały właśnie Marki! Modernizacja przejścia nastąpi jeszcze w tym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w promocję konkursu na terenie Marek. To właśnie zapał mieszkańców przyczynił się do zwycięstwa w kolejnym konkursie i pozyskania środków zewnętrznych na ten cel.

Jak wygląda aktywne przejście dla pieszych.

Galeria

zdjecie: 80412
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry