Narodowe Czytanie - mareckie święto książki

Paweł Pniewski Biblioteka UMMarki

 12 września 2015    20:04

W sobotę, 5 września, na terenie pałacyku Briggsów odbyło się Narodowe Czytanie.

Program tego wydarzenia w Markach był bardzo bogaty i każdy, zarówno dzieci jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie.

O godzinie 12 rozpoczęły się warsztaty dla dzieci z tworzenia szmacianych lalek, które poprowadziła animatorka Marta Kozielska. W tym samym czasie można było również zrobić papier czerpany, wykonać swoją pieczęć, a także pisać atramentem.

Wydawnictwo Egmont przygotowało zabawy słowotwórcze i gry planszowe.  Biblioteka Publiczna Miasta Marki zorganizowała wspólne czytanie dla dzieci. Zadania tego podjęła się p. Urszula Paszkiewicz. Nie zabrakło też młodszych chętnych do publicznego czytania "Króla Lwa".

Każdy mógł też zakupić nowe pozycje literackie do swojej domowej biblioteczki na kiermaszu książki Wydawnictwa Egmont oraz Biblioteki Publicznej Miasta Marki.

Stoisko bookcrosingu przygotowała p. Katarzyna Biskowska. Zostało wymienione ponad 60 książek.

Nagrane fragmenty "Lalki" czytane przez przedstawicieli samorządów powiatu wołomińskiego można było posłuchać w dowolnym momencie. Natomiast "na żywo" czytała radna miasta Marki Agnieszka Lużyńska.

W pałacyku Briggsów odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią, który niedawno wydał książkę "Jak robić dobrze" czyli autorski przepis jak przyrządzić dobro. To jego pierwsza książka o Afryce, o miejscu, w którym Boga spotyka w potrzebującym człowieku. Podczas spotkania opowiadał o Czarnym Lądzie gdzie najostrzej rysuje się dziś granica między dobrem a złem, o jego mieszkańcach, o ich kreatywności i niemocy. Usłyszeć można było również czym dla Szymona Hołowni jest pomaganie i dlaczego Afryka. Każdy kto chciał mógł zakupić książkę i otrzymać autograf autora.

Dla dzieci przygotowane zostały zabawy z Pippi czyli robienie zakładek do książek, bitwa na naleśniki (ulubione danie Pippi), projektowanie najśmieszniejszych butów Pippi.

W świat Pippi Pończoszanki zabrała zarówno dzieci jak i dorosłych Edyta Jungowska - aktorka teatralna i telewizyjna.

A na koniec spotkania - niespodzianka. Pippi w tym roku kończy 70 lat i z okazji urodzin nie mogło zabraknąć tortu. Dzieci zaprosiły na tą uroczystość również p. Edytę Jungowską z którą wspólnie zdmuchnęli świeczki z urodzinowego tortu.

 

Organizator wydarzenia- Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Marki serdecznie dziękuje Marii Krzyżanowskiej  z Towarzystwa Przyjaciół Marek za przygotowanie tortów.

Pełna galeria z wydarzenia na profilu Urzędu Miasta Marki na portalu Facebook.

Galeria

zdjecie: 80416
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 8
fot. 9
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry