Uroczyste rozpoczęcie działalności Klubu Seniora w nowym roku kulturalno - oświatowym 2015/2016

MOK Marki MOK

 14 września 2015    14:51

Relacja:

Uroczyste rozpoczęcie działalności Klubu Seniora w nowym roku k.o. 2015/2016

 

Na progu jesieni członkowie Klubu Seniora rozpoczęli nowy rok kulturalno-oświatowy 2015/2016 w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. W czwartkowe popołudnie 10 września 2015 roku wystąpił przed publicznością artysta Jan Kondrak z własnym akompaniamentem na gitarze.

Seniorów w imieniu Dyrektora MOK Krystyny Klimeckiej powitała Jolanta Sowińska, kierując w stronę przybyłych słowa radości z powakacyjnego spotkania w tak licznym gronie jednocześnie wyrażając akces na miłą i sympatyczną współpracę w rozpoczynającym się sezonie artystycznym.

Po chwili koncert rozpoczął i poprowadził Jan Kondrak-autor, kompozytor, wykonawca piosenek (m.in. przedstawienie pt. "Sztukmistrz śpiewa", "Album rodzinny", "Wieczorem"), tłumacz, publicysta i prozaik; wybitny artysta, współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, współpracujący m.in.  Włodzimierzem Pawlikiem, Janem Poprawą, Jolantą Sip, Piotrem Selimem,  laureat oraz juror najważniejszych festiwali piosenki artystycznej m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, OFPA - Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej. Artysta w wyjątkowy sposób wprowadził wszystkich w klimat koncertu tworząc atmosferę nieco melancholijną, opatrzoną dawką wspomnień o autorach utworów. Wspomnień, które otworzyły "serca i dusze" słuchaczy, bowiem znakomicie zaaranżowane utwory były przebojami ich dziecięcych i młodzieńczych lat.

Publiczność marecka podczas koncertu "NAJPIĘKNIEJSZE NA ŚWIECIE" miała okazję usłyszeć słynne pieśni tak wybitnych autorów oraz kompozytorów jak Bułat Okudżawa, Leonard Cohen, Edward Stachura, Joe Dassin, Władimir Wysocki, Sting czy Georges Brassens. Muzyczne spotkanie z poezją śpiewaną pochodzącą z najwyższej półki twórców było spotkaniem wyjątkowym cieszącym ucho licznie zgromadzonej publiczności również interpretacjami najpiękniejszych tradycyjnych, przedwojennych oraz ludowych utworów.

Miło było zaobserwować jak publiczność subtelnie zachęcona przez artystę do wspólnego śpiewania wspomina swoje młode lata, tym samym tworząc niezwykłą atmosferę spotkania.

Ten koncert był jak ożywczy powiew lata, sentymentalny, lecz radosny, zwiastujący jesień i dający nadzieję na wspólne aktywne działanie w myśl słów, że "razem możemy więcej", jaką przy okazji spotkań z seniorami i nie tylko wyraża Dyrektor MOK Krystyna Klimecka.

Po koncercie został omówiony program Klubu Seniora na najbliższy czas i już we wrześniu zainteresowanych zapraszamy na autokarową wycieczkę z cyklu "NASZA OJCZYZNA" - w programie zwiedzanie m.in. Parku Kultury Ossów oraz Pałacu w Chrzęsnem -  (17 września godz. 10.00 - wyjazd) oraz okolicznościowy referat kpt. mgr Jerzego Zyberta pt. "LOTNICY POLSCY W BITWIE O ANGLIĘ" połączony z projekcją filmu  pt. "BITWA O ANGLIĘ" (24 września godz. 16.00).

Poza tym zgodnie z programem MOK na wrzesień zapraszamy również na wieczór nieco sentymentalny w "Kawiarence Artystycznej MOK", czyli recital ARTURA GOTZA pt. "TANGO D`AMORE" z piosenkami m.in. Kabaretu Starszych Panów, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej (27 września godz. 18.00).

Natomiast zgodnie z zapowiedziami programu Klubu Seniora na październik serdecznie zapraszamy do udziału w "Zabawie Tanecznej" z własnym prowiantem (1 października godz. 14.00-19.00), zorganizowanej z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SENIORA

Informacje i zapisy w sekretariacie MOK (pn.-pt. 14.00-19.00, tel.22 781 14 06).

Tym samym można rzec, że czas spędzony w nowym roku kulturalno - oświatowym w Klubie Seniora Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego będzie czasem obfitującym w piękne imprezy, sympatyczne spotkania,  interesujące wycieczki, czego serdecznie życzymy seniorom oraz sympatykom.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]      

Galeria

zdjecie: 80428
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry