Relacja z DNIA OTWARTEGO w MOK-u.

MOK Marki MOK

 15 września 2015    18:44

DZIEŃ OTWARTY w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego odbywał się 12 września w sobotę w godz. 15.00 -19.00.

Zamysłem dyrektor MOK Krystyny Klimeckiej na ten dzień było przede wszystkim stworzenie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym-mieszkańcom Marek oraz okolic - możliwości zapoznania się "od kuchni" z ofertą programową zajęć stałych w naszej instytucji, która jest bardzo bogata, w sumie zawiera 22 różnorodne formy. odpowiednich zajęć dodatkowych w naszej instytucji.  Są to zajęcia artystyczne, edukacyjne oraz klubowe. Ważną propozycją była możliwość spotkania i rozmów z instruktorami prowadzącymi zajęcia.

Po przybyciu w gościnne progi naszej instytucji zwiedzający mogli obejrzeć  zaprezentowane w sali plastycznej rękodzieła, prace dzieci oraz podczas warsztatu plastycznego wykonać ciekawa pracę np. namalować zaprezentowaną martwą naturę. Ponadto wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się w szczegółach na czym polegają i w jaki sposób odbywają się zajęcia w OGNISKU PLASTYCZNYM (Warsztaty malarstwa i lekcje rysunku oraz konsultacje, Warsztaty rękodzieła, Zajęcia plastyczne dla dzieci 7-12 lat).

W dobrze wyposażonej i dostosowanej do zajęć z małymi dziećmi sali odbyły się gry i zabawy, czytanie bajek z najmniejszymi gośćmi, którzy przybyli do nas tego dnia. Dzieci mogły spędzić czas z rodzicami, którzy mogli zasięgnąć informacji o zajęciach w "PRZEDSZKOLANDII" oraz nowych zajęciach dla dzieci i rodziców czyli "MAMA I JA".

Znakomicie przygotowana informacja (drogowskazy) zaprowadziła dzieci i rodziców do sali widowiskowej, gdzie odbywał się zorganizowany specjalnie na tę okazję SPEKTAKL CYRKOWY, oraz miała miejsce prezentacja zajęć STUDIA PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ jak również pokaz tańca KLUBU TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT". Przez cały czas trwania spotkań z instruktorami na dużym ekranie można było obejrzeć fotografie za zajęć realizowanych w poprzednim sezonie artystycznym.

Na I piętrze w jednej z sal odbywały się zajęcia pokazowe ZAJĘĆ KONSTRUKCYJNYCH Z LEGO WeDo. Ten warsztat cieszył się ogromnym powodzeniem, ponieważ tworzone "na żywo" konstrukcje były przykładem wyobraźni wprawionych konstruktorów.

W kawiarence zwiedzający mogli obejrzeć wystawy czasowe, czyli wystawę śladami Henryka Friedricha oraz w galerii wystawę prac uczestników trzech edycji konkursów plastycznych p.t. "MARKOWA WODA".

Interesujące były spotkania z instruktorami prowadzącymi zajęcia w ramach Uniwersytetu dziecięcego MOK, Dziecięcego Klubu Edukacji Logicznej, Szkoły Szybkiego Czytania Wojakowskich, "FUNNY ENGLISH" czyli zabawny angielski oraz uzyskać pełną informację o pozostałych zajęciach realizowanych w naszej instytucji w ramach OGNISKA MUZYCZNEGO (gitara, pianino i keyboard, skrzypce, trąbka),ZAJĘĆ TANECZNYCH (Dziecięca grupa baletowa "MAŁA BALERINA"), ZAJĘĆ KLUBOWYCH (Klub Seniora), ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH (Logopedia i reedukacja, Wczesna nauka czytania, Szkoła szybkiego czytania Wojakowskich, Dziecięcy klub edukacji logicznej-IQ Junior, IQ Kids, Uniwersytet dziecięcy).

Wydarzeniu jakim był DZIEŃ OTWARTY W MOK-u towarzyszył kameralny klimat, dzięki któremu dorośli, dzieci i młodzież mogli poczuć artystycznego ducha tego miejsca. Atrakcje  dostosowane do potrzeb i możliwości oraz dobrze zaaranżowana przestrzeń przyciągnęła do naszego ośrodka dużą liczbę zainteresowanych.

Wszystkie nasze propozycje podczas DNIA OTWARTEGO w Mareckim Ośrodku Kultury były dostępne w godz. 15.00 - 19.00.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach z OFERTY PROGRAMOWEJ MOK w sezonie 2015/2016 ZAPRASZAMY na stronę internetową www.mokmarki.pl gdzie zamieszczone są wszelkie informacje na temat ZAJĘĆ STAŁYCH oraz wydarzeń bieżących planowanych zgodnie z miesięcznym PROGRAMEM IMPREZ .

Marecki Ośrodek Kultury im. T. Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 80507
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry