Mała Mila Marecka - wystartowaliśmy po raz szósty!

Mikołaj Szczepanowski

 22 września 2015    07:25

269 osób ukończyło tegoroczną Małą Mile Marecką. Po raz trzeci najszybszy okazał się Sylwester Kuśmierz z Marek, który z czasem 4:38 nie pozostawił wątpliwości, kto jest najszybszy.


Drugi na mecie Michał Ochaman (Marki) zameldował się na mecie 18 sekund później. Najniższy stopień podium z zaledwie sekundą przewagi wywalczył Grzegorz Chojnacki (Zielonka, 5:14). Dużo bardziej zaciętą walkę stoczyły panie. Sylwia Bondara z Bydgoszczy przebiegła dystans w 5:48 sekund i tym samym wygrała tegoroczne zawody. Walka o drugie miejsce zakończyła się wygraną Marzeny Opieczyńskiej (Warszawa), która przybiegła zaledwie o ułamek sekundy przed Klaudią Roguską z Radzymina (obie 5:55)


Dużą popularnością cieszyła się rywalizacja drużynowa - ostatecznie sklasyfikowanych zostało 10 drużyn. Z sumą czasów: 21:23.21 Puchar Wspólnoty wygrał zespół "Markowi Biegacze", prowadzony przez wspomnianego już Sylwestra Kuśmierza. 30 sekund gorszy wynik zanotowała ekipa Grzegorza Chojnackiego - Gazela, na najniższym stopniu podium znalazła się Ekipa Cesarza, z czasem 23:52.31.

W kategoriach wiekowych najlepsi byli KU13 - Anita Rudnik z Nadbiela, MU13 Piotr Kamiński z Marek oraz KU18 - Marta Chudorlińska z Legionowa i w MU18 Robert Mikoś z Otwocka.

Najszybszymi Markowianami zostali Teresa Przetacka oraz Sylwester Kuśmierz. English Club Marki oraz Praktiker Warszawa-Marki ufundowały specjalne nagrody dla najszybszego 6-ściolatka, którym okazał się Piotr Bosiński. Z kolei najmłodszym zawodnikiem na mecie okazał się Marcin Isasi-Kuran.

Nasz nowy partner - sklep Praktiker Marki-Warszawa ufundował również nagrodę dla rekordzisty trasy - bony towarowe o wartości 300 zł. Panie musiały pobić czas Ewy Chreścionko z 2014 roku - 5:01, Panowie przybiec milę w mniej niż 4 minuty i 20 sekund. Nikomu się to nie udało, dlatego zorganizowany został konkurs, którego uczestnika - Martynę Siedlecką z Marek, wyłoniliśmy z grona zawodników. Zadaniem było odpowiedzenie na pytanie dotyczące samego biegu, z czym nie było problemu i bony trafiły do młodej markowianki.



===============

Troszkę historii ;-) Pod spodem Dzień Sąsiada, październik 2009:


W 2007 roku grupa sąsiedzka z rejonu ulicy Małej zorganizowała ognisko. Zapraszając burmistrza i radnych miejskich chciała przedstawić problemy infrastrukturalne okolicy. W konsekwencji spotkania wybudowane zostały ulica Mała, Środkowa i Graniczna. Jak się okazało ognisko zintegrowało starych mieszkańców z nowymi. Marek Szczepanowski, radny miasta, który był pomysłodawcą pierwszego spotkania organizował je także w kolejnych latach pod hasłem "Dzień Sąsiada". W 2010 roku powstał plan biegu ulicznego. Po licznych zmianach koncepcji i dostosowywaniu jej do rzeczywistości ogłoszony został start pierwszej edycji Biegu Ulicznego Mała Mila Marecka.

To krótka historia MMM. Coraz większa popularność biegu nie spowodowała jednak, że zapomnieliśmy o początkach imprezy - sąsiedzkim ognisku. Dziś, ze względów bezpieczeństwa, nie rozpalamy już paleniska, jednak sąsiedzkie rozmowy i wspólna zabawa to nadal nieodłączny element wrześniowego biegu.

Tym razem dla mieszkańców wystąpił zespół SEAQUEST z Węgrowa, po fragmenty ich występów zapraszamy wkrótce na profil Małaj Mili. Przed wręczeniem nagród na scenie wystąpił również Zespół Tańca Nowoczesnego ATUT z Mareckiego Ośrodka Kultury.

Po zdjęcia zapraszamy na profil biegu na portalu Facebook


=========================================================

Szósta Mała Mila Marecka nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu rodzin: Gałeckich, Wojciechowskich, Kluczków, Kołodziejczyków, Grabowskich, Nowak, Kuba, Bogusz, Banasiak. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą pomogli w organizacji biegu!



Dziękujemy również za pomoc Panu Jackowi Orychowi, burmistrzowi Miasta Marki, Panu Januszowi Werczyńskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatu Wołomińskiego oraz Panu Adamowi Kopczyńskiemu przewodniczącemu wołomińskiego oddziału Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Miło było nam również gościć na imprezie Pana Macieja Grabowskiego i Pana Pawła Adamczyka, miejskich radnych oraz Radosława Korzeniewskiego, wójta gminy Dąbrówka.

Jak co roku pobiegło z nami wiele lokalnych firm. Witamy w "drużynie" nowych zawodników - sklep Praktiker Warszawa-Marki, English-Edu Marki, Hortus - Art (aranżacja sceny) oraz Transped24, który wspierał nas już w zeszłym roku, ale nie było go jeszcze na plakatach.

Podziękowania kierujemy również do Pana Marcina Karpińskiego z drukarni Eurograf z ul. Jutrzenki, która wydrukowała dla nas plakaty oraz do niezastąpionego Krzysztofa Bychowskiego z ActiveNet-u, który zaprojektował materiały graficzne.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom!



Galeria

zdjecie: 80608
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry